BKS: wyjazdowa przegrana na inaugurację rozgrywek

Przegrana BKS-u w Prochowicach
istotne.pl 4 orkan szczedrzykowice, bks bolesławiec

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie jedenastki wyraźnie skupiły się na obronie własnego pola karnego, stąd gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Początkowo więcej sytuacji miał nasz zespół. W 20 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Adrian Puzio, jednak mocny strzał młodego zawodnika BKS-u padł łupem bramkarza gospodarzy. Chwilę później ponownie Adrian Puzio ładnie uderzył, ale znów bez rezultatu. Z biegiem czasu Orkan zaczął przeważać i w 36 minucie od utraty gola uchroniła nas poprzeczka. Gospodarze jeszcze kilkukrotnie zagrozili naszej bramce ale na szczęście Kacper Różnicki był na posterunku. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Tuż po przerwie gospodarze przeprowadzili akcję, która jak się później okazało ustawiła cały mecz. W 50 minucie Orkan wykorzystał złe wyprowadzenie ataku BKS-u i po szybkiej kontrze wyszedł na 1:0. Cztery minuty później powinien być już jednak remis. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, uderzona przez Adriana Białego piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W 60 minucie blisko wyrównania był Mateusz Olesiński jednak piłka odbita przez naszego obrońcę przeszłą tuż obok słupka bramki Orkanu Szczedrzykowice. Do końca meczu nasi zawodnicy próbowali wyrównać wynik spotkania i ruszyli do frontalnych ataków. Przyczajeni gospodarze nastawili się na kontry i w doliczonym czasie do takiej doszło. Faulowany jednak w polu karnym był napastnik Orkanu i sędzie podyktował rzut karny, który na gola zamienił Adrian Wójcik ustalając wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy.

Nie udała się nam inauguracja wiosennych rozgrywek, jednak optymizmem może nas napawać postawa naszego zespołu. BKS Bolesławiec zaprezentował się dobrze, jednak jeśli się nie wykorzystuje stworzonych przez siebie sytuacji to trzeba potem przełknąć smak porażki. Już za tydzień nadarzy się szansa na poprawę humorów, nasz zespół zagra na wyjeździe z Górnikiem Złotoryja.

Orkan Szczedrzykowice – BKS Bolesławiec 2:0 (0:0)

Bramki: Gambal (50′), Wójcik (90′ – karny)

BKS: Różnicki, Dul, Lisowski (żk), Biały, Olesiński (83′ Pełdiak), D. Puzio (60′ Zagórski), Kliwak (77′ Skiba), Ziółkowski (71′ Graczyk), J. Bochnia (żk), A. Puzio (57′ Mucha), Majka.