Odbył się memoriał im. Janusza Kusocińskiego

Dziewczyna z mikrofonem  i Ryszard Posacki
fot. istotne.pl W rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 300 zawodników, w tym goście z Czech. Zwycięzcy otrzymali medale, statuetki oraz pamiątkowe znaczki.
istotne.pl 0 zawody, edukacja, sport, podstawowa, sp1 bolesławiec

W piątek w sali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 odbył się 18 Międzynarodowy Memoriał im. Janusza Kusocińskiego. W rywalizacji wzięło udział 328 zawodników z 9 szkół podstawowych i 4 gimnazjów, w tym reprezentacja czeskiego miasta Jablonné v Podještědí.

Goście z Czech: Ivana Jezkova, Pavlina Perglova, Petr KoprivaGoście z Czech: Ivana Jezkova, Pavlina Perglova, Petr Koprivafot. Marcin Zabawa

Młodzi sportowcy rywalizowali w skoku w dal, skoku wzwyż, trójskoku, pchnięciu piłką lekarską oraz w biegach. W kategorii skok w dal z miejsca zwyciężyli: Liliana Członka (SP nr 2) i Wiktor Mrowiec (SP nr 1). W skoku wzwyż najlepsi byli: Paula Kowalik (GS nr 2) i Jarek Kłosowski (GS nr 2). W trójskoku bezkonkurencyjni okazali się: Klaudia Niziałek (SP nr 3) i Szymon Gogulski (SP Kraśnik).

W biegach i w rzucie piłką lekarską oddzielnie rywalizowały klasy III-IV, V-VI oraz Gimnazja. W biegu na 30 metrów, wśród klas III-IV, zwyciężyli: Paula Lichwierowicz(SP nr 2) i Sebastian Wilk (SP nr 2). Wśród klas V-VI zwyciężyli: Honorata Polak (SP nr 1) oraz Jakub Czarnecki (SP 5). W kategorii Gimnazjów pierwsze miejsca zajęli: Aleksandra Bojanowska (GS nr 2) i Łukasz Krawiec (GS nr 2).

W biegu na 30 metrów przez płotki, wśród klas III-IV, najlepszymi okazali się: Angelika Dziubińska (SP nr 1) i Kacper Kielar (SP nr 1). Wśród klas V-VI zwyciężyli: Monika Sondaj (SP nr 1) i Agata Nastalska (SP nr 1) oraz Jakub Rajfur (SP nr 1). W kategorii Gimnazjów pierwsze miejsca zajęli: Joanna Łuczyn (GS nr 1) i Maciej Chojnicki (GS nr 1).

W pchnięciu piłką lekarską (1 kg) wśród klas III-IV najlepsze wyniki osiągnęli: Dagmara Tynkiewicz (SP Zbylutów) i Maciej Leszczyński (SP nr 1). W wśród klas V-VI (piłka 2 kg) zwyciężyli: Agnieszka Klementowska (SP nr 1) i Mariusz Hajdamowicz (SP nr 1). W kategorii Gimnazjów (piłka 3 kg) pierwsze miejsca wywalczyli: Klaudia Ziembikiewicz (GS nr 1) i Piotr Bryłkowski (GS nr 1).

Zwycięzcy rywalizacji zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i statuetkami. Wszyscy uczestnicy memoriału otrzymali pamiątkowe znaczki.