Mirosław Seneszyn najlepszym nauczycielem zawodu

Mirosław Seneszyn najlepszym nauczycielem zawodu
fot. Krzysztof Gwizdała W drugiej edycji konkursu organizowanego przez Powiat Bolesławiecki oraz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości zwyciężył Mirosław Seneszyn, właściciel firmy transportowo-spedycyjnej.
istotne.pl konkurs, starostwo, nauczyciel, zawodu, mirosław, seneszyn

Jedenastu nominowanych, trzech laureatów i tylko jeden najlepszy Nauczyciel Zawodu – rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu miało miejsce 29 listopada. „To, co robi Cech wraz z Powiatem daje gwarancję, że będziemy mieli doskonałych pracowników! Taki kształt szkolenia jest najlepszą formą nauki – zdobywanie wiedzy teoretycznej i jednocześnie umiejętności praktycznych. Jako prezes firmy oceniam tę inicjatywę bardzo wysoko. Powiat działa po to, by szacunek i tradycja rzemiosła znów zaistniały na polskim rynku pracy” powiedział przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego Karol Stasik.

Celem konkursu jest uhonorowanie zakładów, które przestrzegając prawa i zasad BHP, w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku kształcą młodych rzemieślników. Tegoroczna edycja podzielona była na dwa etapy. W pierwszym najlepszych nauczycieli zawodów nominowali dyrektorzy szkół, które współpracują z zakładami rzemieślniczymi. Szefowie placówek oświatowych brali pod uwagę m.in. warunki pracy, płace oraz atmosferę w zakładzie.

Spośród jedenastu nominowanych (Zdzisław Kilityński, Krystian Mucha, Antonina Kopała-Wdowiak, Kazimierz Zarówny, Bolesław Buryło, Grażyna Matczak, Mieczysław Żuraw, Mirosław Seneszyn, Sławomir Buryło, Zdzisław Berezowski, Sławomir Kruk) komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów.

„W Bolesławcu mamy około 150 zakładów rzemieślniczych. Ze wszystkich pracodawców, którzy kształcą młodych pracowników, tę jedenastkę nominowały do tytułu Najlepszego Nauczyciela Zawodu szkoły” powiedziała Alicja Krzyszczak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu, członkini komisji konkursowej. „Było nam bardzo trudno wybrać osobę, która powinna otrzymać ten zaszczytny tytuł. Kryteria, jakimi się kierowaliśmy, to przede wszystkim warunki, które stwarza się młodocianym pracownikom” dodała.

Podczas Balu Mistrza dyplomy nominowanym wręczyli Karol Stasik i Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. „Powiat Bolesławiecki i jego szkolnictwo zawodowe należą do najlepszych. W Bolesławcu – mieście znacznie mniejszym od Jeleniej Góry – jest ponad 150 zakładów i około pół tysiąca uczniów. W Jeleniej Górze liczba uczniów jest podobna, ale liczba zakładów – kilkukrotnie większa. Mam wielki szacunek do szkolnictwa w powiecie bolesławieckim” podkreślił Ładziński.

Najlepszym Nauczycielem Zawodu 2008 został Mirosław Seneszyn, właściciel firmy transportowo-spedycyjnej. „To jest bardzo nowoczesna firma. Uczniowie mają doskonałe warunki socjalne i warunki do pracy. To firma XXI wieku. Serdecznie gratuluję!” powiedziała podczas uroczystości Alicja Krzyszczak. „Serdecznie gratuluję zwycięzcom! Jeśli szkoły nominowały aż 11 przedsiębiorców do tego tytułu, to znaczy, że nasze rzemiosło stoi na wysokim poziomie! Uczestniczę w wielu konferencjach oświatowych i jest mi miło, bo nasz powiat jest wszędzie chwalony za współpracę z rzemieślnikami” dodał starosta Cezary Przybylski.

Drugie miejsce zdobyła Grażyna Matczak (branża gastronomiczna). Na trzeciej pozycji uplasował się Mieczysław Żuraw (branża budowlana).

(informacja Starostwo Powiatowe/ii)