Piłkarze Zagłębia Lubin odwiedzili Bolesławiec

Piłkarze na murawie
fot. istotne.pl Zagłębie pokonało BKS 4:1. Turniej młodzików również wygrały drużyny z Lubina. Piłkarze Zagłębia odwiedzili bolesławiecki dom dziecka. Piłkarski dzień zakończyła konferencja prasowa.
istotne.pl 0 konferencja, turniej, sport, zagłębie lubin, bks bolesławiec

W sobotę w Bolesławcu gościli młodzi i dorośli piłkarze Zagłębia Lubin wraz z prezesem i sztabem szkoleniowym. Impreza Piłkarskie Gwiazdy Dzieciom została zorganizowana przez BKS i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Organizatorzy podziękowali w ten sposób Orlikom BKS i ich trenerowi za wywalczenie Mistrzostwa Dolnego Śląska.

W turnieju wzięło udział ponad 50 młodych piłkarzyW turnieju wzięło udział ponad 50 młodych piłkarzyfot. Marcin Zabawa

O godzinie 10:30 w sali I LO rozpoczął się halowy turniej piłkarski młodzików (rocznik 1996/97). Turniej otwarli dwaj zawodnicy I-ligowego zespołu z Lubina: Robert Kolendowicz i Michał Stasiak. Rywalizowało 5 drużyn: dwie z Lubina, dwie z Bolesławca i jedna z Chojnowa – w sumie ponad 50 młodych zawodników.

Michał Stasiak i Robert Kolendowicz otworzyli turniejMichał Stasiak i Robert Kolendowicz otworzyli turniejfot. Marcin Zabawa
Drużyna Zagłębia Lubin II wygrała turniejDrużyna Zagłębia Lubin II wygrała turniejfot. Marcin Zabawa

Mecze trwały po 12 minut i odbywały się system "każdy z każdym". W turnieju zwyciężyła II drużyna Zagłębia Lubin (12 punktów). Drugie miejsce zajął I zespół Zagłębia (9 punktów). Na trzeciej pozycji uplasował się I zespół BKS Bobrzanie (6 punktów). Czwarte miejsce zajęła II drużyna BKS (3 punkty), zaś na ostatnim miejscu uplasowała się Chojnowianka Chojnów (0 punktów).

Zagłębie Lubin I zajęło II miejsceZagłębie Lubin I zajęło II miejscefot. Marcin Zabawa
I drużyna BKS Bobrzanie wywalczyła III miejsceI drużyna BKS Bobrzanie wywalczyła III miejscefot. Marcin Zabawa

Kiedy młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą, delegacja Zagłębia i BKS (piłkarze Robert Kolendowicz, Michał Stasiak, prezes klubu Paweł Jeż oraz wiceprezes BKS Bartosz Kubica) odwiedziła dom dziecka. Dzieci otrzymały upominki mikołajkowe.

II drużyna BKS BobrzanieII drużyna BKS Bobrzaniefot. Marcin Zabawa
Młodzi piłkarze z ChojnowaMłodzi piłkarze z Chojnowafot. Marcin Zabawa

O godzinie 13:30 na boisku Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej rozpoczął się mecz Zagłębia Lubin z BKS Bobrzanie. W drużynie Zagłębia wystąpiło kilku graczy I-ligowego składu: m.in. Kopył i Kocot. Resztę składu stanowili piłkarze występujący w III-lidze. Przewagę w meczu miała, rzecz jasna, drużyna Zagłębia, ale bolesławianie również dochodzili do głosu. Dowodem na to jest honorowa bramka, którą w 35 minucie, po rzucie rożnym, strzelił głową Błażej Rajchel. BKS przegrał z Zagłębiem 1:4. Bramki dla Lubina zdobyli: w 20 minucie Rakowski, w 23 minucie Chyła, w 69 minucie Fryzowicz oraz w 89 minucie ponownie Rakowski. Wielu bolesławieckich kibiców narzekało na miejsce rozgrywania meczu i na to, że trzeba było przez dwie godziny obserwować przebieg gry na stojąco.

Błażej Rajchel strzelił honorowego gola dla BKSBłażej Rajchel strzelił honorowego gola dla BKSfot. Marcin Zabawa

Ostatnim punktem piłkarskiego dnia w Bolesławcu była konferencja prasowa. Konferencja odbyła się w siedzibie firmy Dobry Doradca przy ulicy Łokietka. Prezes Zagłębia Paweł Jeż zaprezentował dziennikarzom wizualizację nowego stadionu Zagłębia Lubin. Otwarcie stadionu zaplanowano w marcu przyszłego roku. Obiekt warty ponad 100 mln zł ma pomieścić 16 tys. kibiców. W czasie konferencji podpisano umowę między KGHM Zagłębie Lubin a firmą Dobry Doradca, która stała się sponsorem klubu.

Poczynaniom piłkarzy bacznie przyglądał się prezes i kadra szkoleniowa ZagłębiaPoczynaniom piłkarzy bacznie przyglądał się prezes i kadra szkoleniowa Zagłębiafot. Marcin Zabawa

Paweł Jeż i Bartosz Kubica zapowiedzieli również współpracę pomiędzy Zagłębiem Lubin i BKS Bobrzanie. W ramach współpracy w Bolesławcu ma odbyć się kilka meczów młodej ekstraklasy z udziałem drużyny Zagłębia. "Liczymy na to, że dwa, trzy mecze uda się rozegrać w Bolesławcu" mówił podczas konferencji Bartosz Kubica. Podziękował także wszystkim osobom dzięki którym sobotnia impreza mogła dojść do skutku. Wiceprezes BKS zapowiedział też, że pod koniec czerwca przyszłego roku klub postara się zorganizować sportowe wydarzenie z udziałem dwóch zespołów z ekstraklasy i BKS.

Wiceprezes BKS  Bobrzanie Bartosz Kubica i Prezes Zagłębia Lubin Paweł JeżWiceprezes BKS Bobrzanie Bartosz Kubica i Prezes Zagłębia Lubin Paweł Jeżfot. Marcin Zabawa

"Rozmawialiśmy o współpracy w sprawie organizacji takich turniejów jak dzisiejszy" mówił w czasie konferencji Paweł Jeż. Oznacza to, że młodzi piłkarze BKS będą zapraszani na turnieje organizowane przez Zagłębie Lubin. Do naszego miasta będą także przyjeżdżać zespoły z Lubina. "Ponadto rozmawialiśmy o możliwościach wypożyczeń zawodników, którzy nie aspirują jeszcze do pierwszego składu Zagłębia, a mogliby się rozwijać w Bolesławcu" dodał prezes Jeż. Prezes Zagłębia wyraził także nadzieję, że BKS awansuje do III ligi. Jego zdaniem awans do III ligi powinien być celem zarówno samego klubu, jak i władz miasta.