Znany bajkopisarz zawita do Bolesławca

Znany bajkopisarz zawita do Bolesławca
fot. MBP Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci, odbędzie się w czwartek 4 grudnia w Galerii Format.
istotne.pl literatura, galeria format, grzegorz, kasdepke

Grzegorz Kasdepke był redaktorem naczelnym „Świerszczyka”, współpracował z „Polityką”. Tworzył scenariusze programów dla dzieci („Ciuchcia”, „Budzik”, „Podwieczorek u Mini i Maxa”). Sam o sobie mówi: „z zawodu dziennikarz, z zamiłowania bajkopisarz”. Napisał m.in. „Kacperiadę” (za którą otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego), „Kubę i Bubę, czyli awanturę do kwadratu”, „Niesporny alfabet” czy serię książek o detektywie Pozytywce. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody „Edukacja XXI” (za „Co to znaczy...” i „Bon czy ton”). Jego pisarstwo cechuje ciepły humor i zrozumienie psychiki dziecka.

Kasdepke spotka się z bolesławianami w czwartek 4 grudnia w Galerii Format (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sądowa). Początek o 13:00. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość otrzymania od pisarza autografu, a także zakupu jego książek po bardzo atrakcyjnych cenach

(informacja MBP/ii)