Przemysław Juda i Robert Mróz mistrzami powiatu w brydżu sportowym

Przemysław Juda i Robert Mróz mistrzami powiatu w brydżu sportowym
fot. Marcin Zabawa W drugiej edycji Mistrzostw Powiatu Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym triumfował duet z I Liceum Ogólnokształcącego: Przemysław Juda i Robert Mróz.
istotne.pl mistrzostwa, i lo, brydż

Gospodarzem drugiej edycji Mistrzostw Powiatu Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym było I LO. Młodzi zawodnicy na co dzień szkolą się pod okiem Sławomira Zimniaka (I LO) oraz Rolanda Lippika (MDK i II LO). O wzroście zainteresowania brydżem sportowym w Bolesławcu świadczy fakt, że w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba startujących zwiększyła się niemal dwukrotnie.

Przemysław JudaPrzemysław Judafot. J. Molenda

Najliczniejszą reprezentację wystawiło I LO. Wspólnie z licealistami rywalizowali uczniowie gimnazjum (Max Brandt) i szkół podstawowych: Rafał Molenda, Norman Lippik, Krystian Szewc oraz Krystian Fecyk.

W rozgrywkach zwyciężyli Przemysław Juda i Robert Mróz z I LO. Bardzo dobre drugie miejsce wywalczyli uczniowie szkół podstawowych: Rafał Molenda i Norman Lippik (najmłodszy uczestnik turnieju). Na trzeciej pozycji uplasowali się Anna Jankowska i Maciej Cierniak (I LO).

Robert MrózRobert Mrózfot. J. Molenda

Nagrody zwycięzcom wręczyli Ewa Lijewska, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury, oraz Jarosław Molenda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Zawody zorganizowali: Bolesławiecki Klub Brydżowy, MDK i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

fot. J. Molenda

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych nauką gry w brydża na zajęcia do MDK (w każdą sobotę od 10:00 do 14:00).

(informacja J. Molenda/ii)