Mikołajkowe przedstawienie odbyło się w Kruszynie

Mikołajkowe przedstawienie odbyło się w Kruszynie
fot. Gerard Augustyn Brodaty święty z Laponii i wróżka La Befana zawitali do Kruszyna. Przedstawienie z okazji mikołajków obejrzało około 130 uczniów.
istotne.pl kruszyn, gokis, przedstawienie, mikołaj

W środę 10 grudnia około 130 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie obejrzało mikołajkowe przedstawienie przygotowane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

fot. Gerard Augustyn

Święty Mikołaj wpada w depresję. Dostał w tym roku mnóstwo listów od dzieci. Najmłodsi przekonują go, że byli grzeczni. Tymczasem ich rodzice w korespondencji do świętego piszą, że jest wprost przeciwnie – tak rozpoczyna się mikołajkowy spektakl, który miały już okazję obejrzeć dzieci z Bożejowic, Brzeźnika, Dąbrowy, Kraśnika Dolnego i Żeliszowa.

fot. Gerard Augustyn
Mikołaj rozdawał dzieciom lizakiMikołaj rozdawał dzieciom lizakifot. Gerard Augustyn

Mikołaj i La Befana udają się w podróż po różnych planetach Układu Słonecznego. Nie znajdują tam życia. Postanawiają wrócić na Ziemię. Wróżka zapewnia brodatego świętego, że są tam dzieci, które umieją się zachować; które wiedzą, co jest dobre, a co złe.

fot. Gerard Augustyn

Lądują... w Kruszynie, gdzie pokazują dzieciom scenki będące przykładem nagannego zachowania – uczniowie widzą ludzi kłócących się w sklepie, piłkarza faulującego na boisku, kobietę krzyczącą na dziecko czy długowłosego mężczyznę, który bardzo głośno słucha Metalliki, nie zważając na protesty sąsiadki.

fot. Gerard Augustyn

Najmłodsi mieli za zadanie rozpoznać, które zachowania są niewłaściwe, a następnie odegrać te same scenki bez negatywnych emocji.

fot. Gerard Augustyn

W przedstawieniu wystąpili: Beata Widera (wróżka La Befana), Ryszard Rojek (św. Mikołaj) oraz podopieczni Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Iwinach. W czwartek 11 grudnia spektakl zobaczą dzieci z Trzebienia.

fot. Gerard Augustyn

(informacja GA)