Odbył się piłkarski turniej Pożegnanie Lata

Logo MKS Bobrzanie
istotne.pl 0 turniej, bobrzanie

Miejski Klub Sportowy Bobrzanie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji byli organizatorami międzynarodowego piłkarskiego turnieju "Pożegnanie Lata" o puchar Prezydenta Miasta. Turniej odbył się w minioną sobotę na boiskach Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej. Turniej wygrała drużyna Górnika/Zagłębia Wałbrzych. Drugie miejsce zajęła FSV Budissa Bautzen (klub niemiecki, zaprzyjaźniony z Bobrzanami). Kolejne miejsca zajęły Miedź Legnica, Górnik Polkowice, Chrobry Nowogrodziec, Górnik Polkowice II, Bobrzanie Bolesławiec oraz Olsza Olszyna Lubańska.

Gospodarze turnieju, zespół MKS Bobrzanie Bolesławiec zajął ostatecznie 7 miejsce, ogrywając w meczu play-off drużynę Olszy Olszyny Lubańskiej. W bolesławieckiej drużynie zagrały dzieci w różnym wieku, od najstarszych z rocznika 1995, aż po tych najmłodszych z roku 2000. Łącznie nasz zespół wystawił do gry 13 zawodników: Kamil Grzesiak, Tobiasz Lehmann, Rafał Mrozik (kapitan), Kamil Korczowski, Marcin Paleń, Bartek Wieczorek, Daniel i Olek Hyjek, Filip i Kornel Piotrowski, Wojtek Kulik, Kamil Parzyszek oraz Maciek Szewc. Trenerem drużyny jest Michał Banaś.

Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach. Drużyny składały się z 6 graczy i bramkarza. Czas gry wynosił 2x8 minut (ze zmianą stron, bez przerwy). Zawodnicy grali piłką numer 4 oraz według pozostałych przepisów zgodnych z obowiązującym regulaminem rozgrywek dla grup młodzieżowych kategorii "orlik". Turniej zorganizowali wspólnie MKS Bobrzanie oraz MOSiR. Koordynatorami turnieju byli: dyrektor MOSiR Dariusz Jośko, prezes i v-ce prezes MKS Bobrzanie Bolesławiec Henryk Szewc i Damian Sawczak oraz przedstawiciel Wydziału Szkolenia OZPN Jelenia Góra Dariusz Wojtowicz.

(informacja: D. Sawczak, MKS Bobrzanie Bolesławiec)