Młodzież z Czech i Polski brała udział w plenerze ceramicznym

Młodzież z Czech i Polski brała udział w plenerze ceramicznym
fot. B.org W sierpniu odbywał się Polsko-Czeski Młodzieżowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski. Jego ideą była integracja środowiska młodych artystów.
istotne.pl święto ceramiki, międzynarodowy plener ceramiczno, glina, rzeźbić

W Młodzieżowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim uczestniczyli młodzi ludzie zainteresowani działaniami twórczymi. Ideą tegorocznej edycji była integracja środowiska młodych artystów ceramików z Bolesławca (uczestników Pracowni Ceramicznej BOK) i Czeskiej Lipy (uczniowie Szkoły Ceramicznej w Bechyne).

Chłopiec lepiący w glinieChłopiec lepiący w gliniefot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Przez dwa tygodnie sierpnia młodzi ludzie tworzyli pod hasłem "Bez granic...". Tegoroczne warsztaty były kolejnym wspólnym artystycznym projektem w ramach nawiązanej w 2004 roku współpracy. Efektem będzie wystawa poplenerowa, która zaprezentowana zostanie po stronie czeskiej i polskiej. Wydany zostanie również katalog.

Dziewczyna rzeźbiąca w glinieDziewczyna rzeźbiąca w gliniefot. B.org

Komisarzem artystycznym pleneru była Jana Glaserova, komisarzem technicznym Czesław Matyjewicz. Projekt " Polsko-Czeski Młodzieżowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski w Bolesławcu" dofinansowany został z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA Czechy-Polska w Euroregionie Nysa oraz z budżetu państwa.

Loga Unii Europejskiej, Interreg IIIA i Euroregionu NysaLoga Unii Europejskiej, Interreg IIIA i Euroregionu Nysafot. K. Gwizdała