MOSiR sportowo uatrakcyjnił święto ceramiki

MOSiR sportowo uatrakcyjnił święto ceramiki
fot. B.org Na Święto Ceramiki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wiele sportowych atrakcji. Obyły się: maraton aerobiku, bieg po ceramiczną filiżankę, turnieje siatkówki plażowej i boule.
istotne.pl mosir, święto ceramiki

W czasie Święta Ceramiki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował wiele sportowych atrakcji. Na Placu księdza Popiełuszki odbył się Maraton Aerobiku. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich. Zawodnicy ćwiczyli pod okiem Małgorzaty Polkowskiej-Litarowicz, instruktorki aerobiku z Jeleniej Góry. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Roszkiewicz (Jelenia Góra). Na drugiej pozycji uplasowała się Agata Bogusławska (Jelenia Góra), zaś na trzecim Aldona Wójcik (Bolesławiec).

Brak opisuBrak opisufot. T. Gąsiorowski

Dodatkowo organizatorzy postanowili wyróżnić Martę Kotlengę za dynamikę, Ewelinę Tarałę za technikę, Aleksandrę Wojtiuk za prezentację i uśmiech, Aldonę Wojtiuk za trzymanie ciała oraz Angelikę Plizgę, Weronikę Szaro i Mateusza Kraśnickiego za wytrzymałość.

II Bieg Po Schodach Po Ceramiczną Filiżankę

W sobotni wieczór na placu Piłsudskiego odbył się II Bieg Po Schodach Po Ceramiczną Filiżankę. Zawodnicy mieli za zadanie pokonać 184 schody wieżowca Urzędu Miasta i zabrać naczynie z wodą, następnie zbiec z 9 piętra, starając się nie rozlać płynu. Za każdy ubytek sędziowie naliczali karne sekundy.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Anna Ficner. Wśród mężczyzn najlepszy był Przemysław Filipowicz, który biegł w koszulce Boleslawiec.org. Zaraz za nim uplasowali się Wojciech Bączek i Piotr Borochowski.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR
Brak opisuBrak opisufot. T. Gąsiorowski
Brak opisuBrak opisufot. T. Gąsiorowski

Turnieje siatkówki plażowej i boule

W niedzielę na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego odbył się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Bolesławca. W kategorii "Open" wystartowało 11 drużyn. najlepszą z nich okazała się drużyna "Delfinet" w składzie Krzysztof Baran i Patryk Baran. Dalsze miejsca zajęli "Micze" (Jarosław Pietruszko i Marcin Miciński) oraz "Strucie" (Kamil Ratajczak i Bartosz Jeżyk). W kategorii "Kadet" zwyciężyły "Pawły" (Paweł Nastula, Paweł Wiatrowski). W kategorii kobiet najlepsze okazały się "Troskliwe Misie" czyli Magdalena Kudra i Iwona Marciniak.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego odbył się również Turniej Boule o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławca. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn, w tym dwie polsko-francuskie. W końcowej klasyfikacji zwyciężyli "Kaczorki" (Magdalena Kudra i Patryk Baran) przed "Mistrzami" (Piotr Hodowany i Janusz Kozioł), "Kopytkami" (Andrzej Baran i Krzysztof Baran) i "Kuzynami" (Nikol Ambroziak i Paweł Fraś).

(informacja MOSiR i Tomasz Gąsiorowski)