Maks Brandt odniósł matematyczny sukces w Paryżu

Maks Brandt odniósł matematyczny sukces w Paryżu
fot. SP nr 4 Maks Brandt z Bolesławca odniósł sukces w międzynarodowych mistrzostwach w grach matematyczno-logicznych, które odbyły się w Paryżu.
istotne.pl sp 4, matematyka, uczeń

Maks Brandt, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, zdobył piąte miejsce w kategorii CM w XX Międzynarodowych Mistrzostwach Francji w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. Mistrzostwa odbyły się 25 i 26 sierpnia.

Maks BrandtMaks Brandtfot. SP nr 4

Na swój sukces światowy Maks pracował już od października 2005 roku. Żeby wyjechać do Paryża, musiał przejść pomyślnie trzy etapy krajowe konkursu: korespondencyjny etap pierwszy, półfinał 18 marca i dwudniowy finał IV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, który odbył się 20 i 21 maja we Wrocławiu. Maks jako jeden z trzech najlepszych finalistów w swojej kategorii mógł reprezentować kraj na finale w Paryżu. Oprócz nauki była też chwila czasu na relaks i zwiedzanie.

Gry Matematyczne i Logiczne to konkurs przeznaczony dla osób interesujących się matematyką, różnorakimi zagadkami oraz łamigłówkami. Mogą w nim brać udział tak uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści, licealiści, studenci oraz dorośli. Podczas oceniania zadań jury zwraca uwagę nie tylko na liczbę prawidłowo i kompletnie rozwiązanych zadań, ale także na czas ich rozwiązania.

(informacja A. Gergont Urząd Miasta Bolesławca, zdjęcia pochodzą z prywatnej kolekcji Maksa Brandta)

Zobacz także

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu