Koncert bluesowy zorganizowano w Opałkowej Chacie

Koncert bluesowy zorganizowano w Opałkowej Chacie
fot. B.org Z inicjatywy Wojciecha Pilichowskiego zorganizowano w Bolesławcu nieoficjalne warsztaty "Blues nad Bobrem". Wieczorem muzycy wystąpili w Opałkowej Chacie.
istotne.pl muzyka, blues nad bobrem, opałkowa chata, wojciech pilichowski

W tym roku nie zostały zorganizowane warsztaty muzyczne "Blues nad Bobrem". Nie było też innych wydarzeń związanych z festiwalem, między innymi Przeglądu Zespołów Bluesowych i Koncertu Finałowego. Wielu ludziom związanym dotychczas z festiwalem było z tego powodu przykro, dlatego sami zorganizowali jednodniowe, bezpłatne warsztaty muzyczne. Pomysł powstał na forum dyskusyjnym Wojtka Pilichowskiego, jednego z bardziej znanych polskich gitarzystów basowych, grającego na co dzień w zespołach Kasi Kowalskiej i Jana Bo. Do Bolesławca, oprócz Pilichowskiego, przyjechali inni wykładowcy: Marek Raduli, Radek Owczarz, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Zbigniew Lewandowski, Artur Lesicki i Maciek Mazurek. Zgłosiło się około 50 warsztatowiczów. Zajęcia odbywały się w klasach: gitary basowej, gitary elektrycznej i perkusji. Były też wykłady na temat harmonii, odczytywania zapisów nutowych oraz gry w sekcji rytmicznej.

Wieczorem odbył się Jam Session w Opałkowej Chacie. Zagrali wykładowcy i warsztatowicze. Koncert rozpoczął się po godz. 19:00 i trwał do 1:00.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Tegoroczne warsztaty muzyczne mają, zdaniem Pilichowskiego i pozostałych artystów, wesprzeć zapał organizatorów do organizacji imprezy w latach kolejnych.