Via Sudetica zorganizowała koncert operowy

Via Sudetica zorganizowała koncert operowy
fot. B.org Światowej klasy artyści z Narodowego Teatru Opery i Baletu w Woroneżu przyjechali do Bolesławca na koncert. Organizatorem była grupa branżowa Via Sudetica.
istotne.pl via sudetica, woroneż, opera

Na specjalne zaproszenie gastronomów i hotelarzy należących do Via Sudetica wystąpili w Starym Teatrze w Bolesławcu światowej klasy artyści z Narodowego Teatru Opery i Baletu w Woroneżu. Śpiewali Irina Romanowskaja (sopran) i Igor Denisow (baryton). Na fortepianie grała Swietłana Aleksandrowa. Artyści na co dzień występują na wielkich scenach Europy i Ameryki.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Koncert odbył się poza oficjalną organizacją Święta Ceramiki. Pobyt artystów został całkowicie zorganizowany przez grupę Via Sudetica. Pomimo dość bogatego programu Święta Ceramiki publiczność nie zawiodła i Teatr był pełny. Koncert pokazał, jak duże jest w naszym mieście zainteresowanie wydarzeniami na wysokim poziomie.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Via Sudetica to grupa branżowa działająca w ramach Bolesławieckiego Towarzystwa Godpodaczego. Zrzesza gastronomów, hotelarzy, ludzi kultury i mediów. Grupa obrała sobie za cel wyeksponowanie zalet miasta i regionu oraz współdziałanie ze wszystkimi podmiotami, którym zależy na podnoszeniu atrakcyjności pobytu w naszym mieście.

(informacja własna)