Chrobry Nowogrodziec zakończył pucharową walkę

Piłka nożna
istotne.pl 0 mecz, chrobry nowogrodziec

Grający w lidze okręgowej Chrobry Nowogrodziec przegrał w I rundzie Pucharu Polski z II-ligowym Ruchem Chorzów. Wcześniej, w rundzie wstępnej piłkarze z Nowogrodźca odnieśli sensacyjne zwycięstwo z III-ligową Arką Nowa Sól (2:1). Pojedynek Chrobry – Ruch odbył się we środę na stadionie w Nowogrodźcu. Drużyna Chrobrego rozpoczęła mecz bez kompleksów. W pierwszych minutach bramce gości zagrozili Marcin Jankowski i Marcin Potyszka. Dalsza część meczu należała już do piłkarzy Ruchu. Drugoligowiec nie spieszył się zbytnio w przeprowadzaniu akcji. Piłka swobodnie wędrowała między graczami ze Śląska. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy strzał na bramkę Ruchu oddał Krzysztof Lechowski. Do przerwy było 0:0.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W 47 minucie padła pierwsza bramka dla Chorzowa. Tomasz Sokołowski wykorzystał podanie od Grzegorza Bonka i pokonał bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później kolejną okazję do strzelenia bramki miał Marcin Jankowski z Chrobrego. W 52 minucie było już 2:0 dla Ruchu. Gola zdobył ponownie Tomasz Sokołowski. Chrobry odpowiedział akcją, w której Krystian Sendra zagrał do Zdzisława Wiśniowieckiego. Ten ostatni strzelił jednak niecelnie. W 59 minucie Piotr Ćwielong podwyższył wynik na 3:0. Dwie minuty później było już 4:0. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Grzyb. Wynik meczu ustalił, w 66 minucie Wojciech Mysior. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarz Ruchu strzałem głową umieścił piłkę w bramce Chrobrego. Chrobry Nowogrodziec przegrał z Ruchem Chorzów 0:5 i tym samym zakończył swój udział w rozgrywkach o Puchar Polski.

Przyjazd do Nowogrodźca II-ligowego zespołu z Chorzowa był wielkim wydarzeniem dla mieszkańców. Świadczy o tym frekwencja na meczu (pełne trybuny). Do Nowogrodźca przyjechało też kilkudziesięciu kibiców Ruchu Chorzów. W czasie meczu dołączyła do nich grupa kibiców z Bolesławca (Klub Kibica BKS, fan klub I-ligowego Zagłębia Lubin). W okolicach stadionu zgromadzono znaczne siły policji. Policyjne radiowozy było widać także na skrzyżowaniach w Nowogrodźcu.