42 Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski zakończył się

42 Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski zakończył się
fot. B.org Przez miesiąc w Bolesławcu tworzyli artyści z Holandii, Białorusi, Ukrainy, Czech, Słowacji i Polski. Wystawa ich dzieł zostanie zaprezentowana w grudniu.
istotne.pl międzynarodowy plener ceramiczno

W tegorocznym plenerze wzięło udział 22 artystów. W sierpniu odbyły się trzy spotkania rzeźbiarzy z mieszkańcami Bolesławca, artyści uczestniczyli także w całodniowej wycieczce po Euroregionie Nysa. W ramach obchodów Bolesławieckiego Święta Ceramiki plenerowicze zorganizowali na rynku miasta happening ceramiczny.

Efekty pracy artystów będzie można zobaczyć w grudniu. "W tym roku z uwagi na remont galerii wystawa poplenerowa odbędzie się w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu" mówi Ewa Zbroja, dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Zaprezentowanie wystawy w Bolesławcu nie jest jednak głównym celem organizatorów pleneru. Chcą, by rzeźby zostały wystawione w galeriach za granicą. W ubiegłym roku prace stworzone na plenerze można było obejrzeć między innymi w Pradze i Dreźnie.

"Mamy nadzieję, że w tym roku wystawa zostanie zaproszona do Instytutu Polskiego w Lipsku. Nasi przyjaciele z Nogent sur Marne jak i z Siegburga także się nią interesują, a więc wszystko wskazuje na to, ze wystawa będzie pokazana w kilku miejscach za granicami kraju" dodaje Ewa Zbroja.

Pierwszy etap 42 Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego zakończył się wspólnym spotkaniem twórców i organizatorów.

Artyści ceramicy przy stoleArtyści ceramicy przy stolefot. K. Gwizdała

Projekt "42 Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski - Sztuka ponad granicami" dofinansowany jest z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIA Czechy-Polska w Euroregionie Nysa oraz z budżetu państwa.

Loga Unii Europejskiej, Interreg IIIA i Euroregionu NysaLoga Unii Europejskiej, Interreg IIIA i Euroregionu Nysafot. K. Gwizdała