Boleslawiec.org zmienia się dla Czytelników

Boleslawiec.org zmienia się dla Czytelników
fot. B.org Serwis Boleslawiec.org zmienił się całkowicie. Z myślą o wszystkich obecnych i przyszłych Czytelnikach twórcy bolesławieckiej strony postanowili uczynić ją jeszcze bardziej przejrzystą, funkcjonalną i interaktywną.
istotne.pl portal, istotne.pl

Twórcy i administratorzy strony www.boleslawiec.org mają przyjemność zaprezentować Państwu nową wersję serwisu. Nowy Boleslawiec.org to nie tylko nowy wygląd. To przede wszystkim większa funkcjonalność i przejrzystość dla użytkownika. Poprzednia i obecna wersja serwisu to autorski projekt redakcji. Nowy Boleslawiec.org spełnia najnowsze standardy internetowych stron.

Trochę historii

Boleslawiec.org to internetowy serwis informacyjny miasta i powiatu bolesławieckiego. Istnieje już ponad 2 lata. Do tej pory w serwisie można było przeczytać najnowsze informacje lokalne, zapowiedzi i relacje z wydarzeń, którymi żyło nasze miasto i region. Informacje do serwisu były pozyskiwane na różne sposoby. Część z nich była nadsyłana przez różne instytucje, część wysłali do nas czytelnicy serwisu, część zdobywaliśmy sami. Niemal każda informacja była ilustrowana zdjęciami. Wynikało to z przyjętego przez nas założenia, że zdjęcie jest integralną częścią informacji. W serwisie Boleslawiec.org można było również komentować wydarzenia oraz wymieniać swoje poglądy na forum dyskusyjnym. Serwis oferował możliwość oglądania programów Telewizji Lokalnej "Azart-Sat". Były to zarówno codzienne wydarzenia jak i programy tematyczne (kulinarny, o modzie i urodzie, historyczny). Od samego początku istnienia serwis był zarejestrowanym tytułem prasowym i z założenia był komercyjny.

Boleslawiec.org ma coraz więcej Czytelników

Boleslawiec.org dociera do coraz szerszego kręgu odbiorców. Opinie do informacji i wypowiedzi na forum świadczą o tym, że Czytelnicy i Użytkownicy serwisu to nie tylko, jak to zwykle bywa, ludzie młodzi i bardzo młodzi. Od mniej więcej roku w serwisie działa w pełni zautomatyzowany system ogłoszeń drobnych. Korzysta z niego wiele osób. Dużą popularnością cieszy się dział Praca. Serwis od samego początku umożliwiał publikowanie anonimowych opinii Czytelników, bez konieczności wcześniejszej rejestracji i logowania. Boleslawiec.org na stałe wpisał się w obraz bolesławieckich mediów. Wiele instytucji, organizacji oraz osób prywatnych stale współpracuje z serwisem. Wśród nich można wymienić bolesławiecką Straż Pożarną, Straż Miejską, Telewizję Lokalną "Azart-Sat", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Młodzieżową Radę Miasta, Gazetę Wojewódzką, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Byliśmy i jesteśmy patronem medialnym wielu wydarzeń. W naszym serwisie reklamuje się kilkadziesiąt bolesławieckich firm. Reklamodawcy przekonują się o rosnącej skuteczności reklam internetowych. Strona Boleslawiec.org jest jedyną tego typu stroną w mieście, w pełni zarabiającą na siebie. Nie otrzymujemy żadnych dotacji z żadnych instytucji czy urzędów. Utrzymujemy się tylko i wyłącznie z reklam. Działamy również w sferze edukacji filmowej. Serwis współorganizował warsztaty filmowe oraz pomaga młodym ludziom w produkcji amatorskich filmów.

Boleslawiec.org dziś

Mamy zaszczyt przedstawić wszystkim Czytelnikom nową, jeszcze bardziej przyjazną dla użytkownika wersję serwisu www.boleslawiec.org. Jest to efekt ponad 2-letniego funkcjonowania dotychczasowej wersji portalu, zbierania doświadczeń, wyciągania wniosków z sukcesów i porażek. W nowym serwisie położono nacisk na praktyczność, funkcjonalność, przejrzystość i interaktywność. Serwis Boleslawiec.org spełnia najwyższe techniczne standardy obowiązujące strony internetowe. Autorzy portalu starali się zamieścić na stronie głównej wszystko to, co użytkownik chciałby mieć pod ręką. Uwagę zwraca Niezbędnik (prawy dolny róg strony głównej), w którym można np. sprawdzić rozkład jady pociągów, wyniki lotto czy prognozę pogody. Menu główne jest tak skonstruowane, aby zapewnić jak najszybsze dotarcie do wybranego działu. Nieprzypadkowo dobrano taką a nie inną kolorystkę. Po prawej stronie znajdują się najnowsze ogłoszenia oraz najnowsze komentarze. Poniżej publikowane są zapowiedzi najbliższych wydarzeń i imprez oraz najciekawsze strony funkcjonujące w naszej domenie. Z lewej strony publikujemy informacje: najnowsze i archiwalne.

Nowością dla Czytelników jest możliwość głosowania w sondach oraz komentowania wydarzeń i wymiany opinii na bieżąco. Wcześniej wszystkie opinie przed publikacją oczekiwały na akceptację moderatora. Często było tak, że użytkownicy musieli długo czekać na pojawienie się ich opinii. Wiązało się to z ręcznym ich umieszczaniem na serwerze. Obecnie dodawanie opinii będzie odbywało się automatycznie. Nie oznacza to jednak, że czytelnik piszący i publikujący komentarz, pozostaje anonimowy. Przy każdym komentarzu automatycznie wyświetlany będzie numer (IP) czyli numer komputera, który posłużył do publikacji komentarza. Stosowanie takiego zabezpieczenia ma na celu chronienie Czytelników przez chamstwem, niestety wszechobecnym w sieci. W nowej wersji serwisu będzie można nadal oglądać programy Telewizji Lokalnej "Azart-Sat". Przez cały wrzesień na stronach serwisu będą prezentowane kolejne nowości-niespodzianki. O nich będziemy informować na bieżąco.

W imieniu redakcji oraz osób i instytucji współpracujących z serwisem chcieliśmy podziękować wszystkim naszym Czytelnikom. Dziękujemy za to, że nas odwiedzacie, czytacie i dzielicie się swoimi opiniami. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany ułatwią życie nam wszystkim. Zapraszamy na stronę www.boleslawiec.org.