Piłkarze z Lubina wysoko pokonali BKS

Piłkarze BKS i Zagłębia Lubin
istotne.pl 0 zagłębie ii lubin, bks bolesławiec

Zagłębie II Lubin przyjechało do Bolesławca w bardzo mocnym składzie. W wyjściowej jedenastce pół składu stanowili piłkarze I ligowego Zagłębia. Dlatego sobotni mecz był praktycznie grą do jednej bramki. Już w 6 minucie Łukasz Mierzejewski strzałem z główki pokonał bramkarza BKS Piotra Zająca. Kolejną bramkę zdobył także Mierzejewski. W 14 minucie po dośrodkowaniu w pole karne BKS zawodnik Zagłębia strzałem nogą umieścił piłkę w siatce bramki gospodarzy. W 19 i 27 i 42 minucie skuteczne interwencje bramkarza BKS uchroniły drużynę przed stratą kolejnych goli. BKS przeprowadził kilka niegroźnych ataków na bramkę Zagłębia. Najbliższy zdobycia bramki był Grzegorz Nowak, jednak piłka do niego zagrywana była na tyle niedokładna, że nasz zawodnik do niej nie doszedł.

Niemal przez całą drugą połowę meczu padał deszcz, jednak to nie przeszkodziło zawodnikom gości zdobywać kolejnych goli. Już w 48 minucie padła trzecia bramka dla Zagłębia. Jej strzelcem okazał się David Kaolusek. Po stracie trzeciej bramki bolesławianie zagrali bardziej ofensywnie. Mimo ambitnej i walecznej postawy naszych piłkarzy przewagę w meczu w dalszym ciągu mieli goście. Zagłębie grało skrzydłami. Długie i dokładne podania, szybkość i technika gry, to elementy w których przyjezdni zdecydowanie przewyższali naszych piłkarzy. W 62 minucie czwartego gola dla Zagłębia zdobył Rafał Piętka. Pięć minut później stan meczu na 0:5 podwyższył Paweł Pytlarz. Zawodnik popisał się indywidualną akcją, w której ograł obronę i bramkarza BKS. Kolejna bramka dla gości padła w 84 minucie. Po raz trzeci w tym meczu na listę strzelców wpisał się Łukasz Mierzejewski. Wynik spotkania na 0:7 ustalił Stanisław Dziekan. BKS Bolesławiec przegrał z Zagłębiem II Lubin 0:7.