Rozpoczęły się przygotowania do Rock Blok w BOK

Rozpoczęły się przygotowania do Rock Blok w BOK
fot. sxc.hu Już za niespełna kilkanaście dni 25 zespołów zmierzy się podczas przeglądu muzyki rockowej. Bolesławiec odwiedzą grupy muzyczne z całego kraju.
istotne.pl bok-mcc, rock blok w bok

Dziesiąty Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK rozpocznie się pierwszego października i potrwa 2 dni. Pierwszego dnia zaprezentuje się 25 zespołów, które będą walczyć o główną nagrodę. Stanowi ją 2 tys. zł oraz kontrakt na nagranie płyty w studiu "Bluesaw" Jacka Krzaklewskiego. Wyróżnieni zostaną najlepsi instrumentaliści oraz wokaliści, którzy otrzymają po 500 zł. Nowością podczas przeglądu będzie przyznanie Nagrody Dziennikarzy.

Koncertom zespołów bacznie przysłuchiwać się będzie profesjonalne jury w składzie: Jacek Krzaklewski, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Kasia Kowalska i Marek Szpyra. To oni zadecydują, które zespoły zagrają następnego dnia w ścisłym finale.

Od kilku lat przegląd uświetniają występy znanych gwiazd polskiej estrady rockowej. Do tej pory Bolesławiec odwiedziły zespoły Kult, Ira, O.N.A., oraz Closterkeller. W tym roku do tej listy dołączy Kasia Kowalska z zespołem, która zagra na zakończenie przeglądu.

Kolejną nowością będzie Nocne Rockowe Granie, przygotowane we współpracy z właścicielem kawiarni Pegaz. Organizatorzy zapraszają 1 i 2 października od godziny 23:00 do Klubu Pegaz.

Zespoły, które chciały by zagrać podczas tegorocznego przeglądu, proszone są o dostarczenie do 23 września płyty CD z własnym utworami oraz wypełnionej karty zgłoszeniowej. Bilety na koncert finałowy są do nabycia już teraz. Cena w przedsprzedaży 27 zł, w dniu koncertu 30 zł. Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do współpracy młodzieżowych wolontariuszy. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się 22 września o godzinie 17:00 w Klubie Pegaz.

Serwis Boleslawiec.org objął patronatem tegoroczny Przegląd Rock Blok w BOK.