Ksiądz Edward Bober świętował jubileusz kapłaństwa

Ksiądz Edward Bober świętował jubileusz kapłaństwa
fot. B.org 50-lecie kapłaństwa i 35-lecie powstania parafii uroczyście obchodził w niedzielę ksiądz Edward Bober, honorowy obywatel naszego miasta.
istotne.pl kościół, jubileusz, edward, bober

Ksiądz prałat Edward Bober święcenia kapłańskie przyjął w 1955 roku we Wrocławiu. Pierwszą parafią wyświęconego księdza była parafia w Sycowie. Później pracował w parafii w Kamiennej Górze. Stamtąd trafił do Marciszowa, gdzie był proboszczem przez 14 lat. W połowie 1969 roku trafił do Bolesławca. "Zostałem posłany do odbudowy tej świątyni poewangelickiej, która prawie w 70 procentach została zniszczona przez warunki atmosferyczne i chuliganów" wspomina ksiądz Edward Bober.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Jak wiadomo pierwszy budynek kościoła powstał 250 lat temu. W latach trzydziestych XIX wieku dobudowano wieżę. Kościół nie ucierpiał w czasie wojny. Jego dewastacja nastąpiła dopiero potem. Władze PRL nie godziły się na to, by odnowiono budynek. Taka zgoda nastąpiła dopiero w 1968 roku. Już w następnym roku ksiądz Edward Bober rozpoczął z wielką determinacją inwestycję odbudowy.

Jubileuszowe obchody były też związane z 75 urodzinami księdza Prałata, które obchodził w lipcu. Mszę pod przewodnictwem ordynariusza legnickiego księdza biskupa Stefana Cichego koncelebrowali: ks. bp Stefan regmunt, ks. bp Tadeusz Rybak, ks. infułat Władysław Bochnak oraz wielu kapłanów związanych z parafią oraz osobą Księdza Prałata.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

Życzenia księdzu jubilatowi składali przedstawiciele różnych grup parafian: dzieci, młodzieży, grup modlitewnych, księży współpracowników, sióstr zakonnych i rezprezentantów bolesławieckich szkół. Życzenia złożyli też przedstawiciele władz samorządowych.

Obchody obu rocznic i obecność księży biskupów Stefana Cichego, Stefana Regmunta i Tadeusza Rybaka, a także księdza infułata Władysław Bochnaka związane były również z wizytacją kanoniczną parafii. Ksiądz ordynariusz wizytował bowiem parafię w niedzielę i poniedziałek.