W weekend rywalizowano w sportach letnich

W weekend rywalizowano w sportach letnich
fot. MOSiR W czasie Święta Ceramiki odbyło się kilka sportowych imprez. Rozegrano Mistrzostwa Bolesławca w Dwuboju Nowoczesnym, Bieg po Schodach po Ceramiczną filiżankę, IV Turniej Boule oraz Zawody Pływackie o Dzban Ceramiczny.
istotne.pl mosir, święto ceramiki

Mistrzostwa Bolesławca w Dwuboju Nowoczesnym

W sobotę na Ośrodku Wodno-Sportowym przy ulicy Spacerowej odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w Dwuboju Nowoczesnym. Startujący zawodnicy mieli przepłynąć 100 metrów dowolnym stylem i przebiec 1000 metrów. W zawodach udział wzięli zawodnicy z Bolesławca, Wrocławia i Jeleniej Góry. W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Igor Urban z Jeleniej Góry. Jako drugi ukończył konkurencję Roger Bandarek z Bolesławca. Na trzecim miejscu uplasował się najmłodszy uczestnik imprezy Jan Kowalczyk z Wrocławia. W kategorii kobiet udział wzięła niestety tylko jedna uczestniczka Agnieszka Janicka.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Bieg po Schodach po Ceramiczną filiżankę

Również w sobotę odbył się Bieg po Schodach po Ceramiczną filiżankę. Zawody rozegrano w wieżowcu Urzędu Miasta przy placu Piłsudskiego. Należało jak najszybciej pokonać na pieszo wszystkie piętra wieżowca. Gdy zawodnik dobiegał na ostatnie piętro otrzymywał tam filiżankę ceramiczną z wodą. Następnie musiał zbiec z nią na dół. Za każde uronione 10 ml wody sędziowie doliczali 3 sekundy kary.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Wojciech Bączek z czasem 1 minuta 34 sekundy. Drugie miejsce z czasem o 4 sekundy gorszym zajął Roger Bednarek. Trzecia pozycja przypadła Przemysławowi Filipowiczowi, który startował w koszulce Boleslawiec.org. Jego czas to 1 minuta i 39 sekund.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Anna Ficner z czasem 2 minuty i 20 sekund. Na drugim miejscu znalazła się Anna Ławnik z czasem o 18 sekund gorszym. Trzecią lokatę zajęła Beata Kaczmaryk z czasem 2 minuty i 58 sekund.

W konkursie przyznano nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 13-letni Jan Kowalczyk, zaś najstarszym 64-letni Rajmund Bączyk. Nagrodami zawodów były: kino domowe, wieże Hi-Fi Stereo, odtwarzacze DVD, discman oraz puchary i dyplomy.

IV Turniej Boule

W niedzielę na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej odbył się IV Turniej Boule. Mimo udziału tylko 3 zespołów rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężył MOSiR w składzie Dariusz Stępień i Zbigniew Kowalczyk. Drugie miejsce zajął Eden, czyli Franciszek Walski i Paweł Polaszek. Na trzeciej pozycji znalazł się Pawilon, w składzie Oskar Cisiński i Bartosz Czubak.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Zawody Pływackie o Dzban Ceramiczny

Zawody rozegrano w niedzielę na basenach przy ulicy Spacerowej. Udział w nich wzięło 16 zawodników. Pływali oni na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym, zaś na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i klasycznym. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Vanessa Piotrowska. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Janicka. Na trzeciej pozycji uplasowała się Edyta Pietraszek. W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszy okazał się Rafał Piotrowski. Kolejne miejsca zajęli Igor Urban i Dominik Sługocki.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Organizatorem wszystkich weekendowych wydarzeń sportowych był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.