SLD: Biegamy z Europą

SLD: Biegamy z Europą
fot. SLD Z okazji piątej rocznicy przyjęcia Polski do UE Sojusz Lewicy Demokratycznej organizuje imprezę sportową pod hasłem „Biegamy z Europą”.
istotne.pl bieg, sld, maraton

Zbliża się piąta rocznica przyjęcia Polski do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji 1 maja br. Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bolesławcu organizuje zawody pod hasłem „Biegamy z Europą”.

Organizatorzy chcą, aby impreza na stałe wpisała się w tradycje naszego miasta i służyła propagowaniu zdrowego stylu życia. Zawody mają charakter otwarty. Aby wziąć w nich udział, wystarczy na godzinę przed startem (czyli około 10:00) zgłosić chęć uczestnictwa w punkcie organizacyjnym, który będzie się znajdował przed Hotelem Piast.

Zawody rozpoczną się w piątek 1 maja o 11:00. Start i meta zlokalizowane będą przy ul. Sierpnia '80. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 1 400 m (ul. Sierpnia '80-ul. Asnyka-ul. Bielska-ul. Łukasiewicza-ul. Bankowa-ul. Kościelna-Rynek). O 11:10 wystartują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a o 11:40 – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i seniorzy.

Nagrodą główną są trzy wyjazdy do Parlamentu Europejskiego. Nagrody ufundowali m.in. Jerzy Szmajdziński, wicemarszałek Sejmu, europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg i Sergiusz Najar.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 075 732 30 60.

(informacja SLD/ii)