Odbyło się szkolenie na temat pozyskiwania pieniędzy z UE

Odbyło się szkolenie na temat pozyskiwania pieniędzy z UE
fot. Marcin Zabawa Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych – to temat przewodni seminarium, które odbyło się w sobotę w Bolesławcu. Gościem szkolenia była eurodeputowana Lidia Geringer de Oedenberg.
istotne.pl szkolenie, lidia geringer de oedenberg, ue

W sobotę 25 kwietnia w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego odbyło się seminarium "Fundusze Europejskie dla Organizacji Pozarządowych". Szkolenie prowadził Jerzy Baniak z Europejskiego Instytutu Edukacji i Komunikacji Społecznej. Prowadzący przekazywał wiedzę w sposób ekspresywny i momentami humorystyczny.

fot. Marcin Zabawa
Jerzy Baniak przekazywał wiedzę w sposób sugestywnyJerzy Baniak przekazywał wiedzę w sposób sugestywnyfot. Marcin Zabawa

W czasie szkolenia zostały omówione poszczególne fundusze europejskie na lata 2007-2013. Uczestnicy seminarium mogli dowiedzieć się o warunkach otrzymania pieniędzy na konkretny cel. W szkoleniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego, reprezentujących m.in. Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Związek Bezrobotnych, Związek Emerytów i Rencistów.

fot. Marcin Zabawa
Mirosław Habel i Irena DulMirosław Habel i Irena Dulfot. Marcin Zabawa

Szkolenie przygotował i przeprowadził Europejski Instytut Edukacji i Komunikacji Społecznej przy współpracy wicestarosty bolesławieckiego Stanisława Chwojnickiego, prezydenta Piotra Romana oraz asystenta Lidii Geringer de Oedenberg Pawła Zielińskiego.

fot. Marcin Zabawa
Stanisław Chwojnicki, Lidia Geringer de Oedenberg i Paweł ZielińskiStanisław Chwojnicki, Lidia Geringer de Oedenberg i Paweł Zielińskifot. Marcin Zabawa

Sobotnie szkolenie odbyło się pod patronatem Lidii Geringer de Oedenberg. Sama eurodeputowana także zjawiła się na spotkaniu. Lidia Geringer de Oedenberg podarowała wszystkim uczestnikom szkolenia chusty europejskie z logo Grupy Socjalistycznej w Parlamencie Europejskim. Na zakończenie swojej wizyty w Bolesławcu europosłanka spotkała się z działkowcami z ogródków działkowych Tulipan. Działkowcy również otrzymali upominki w postaci chust europejskich.

fot. Marcin Zabawa
Lidia Geringer de Oedenberg, Stanisław Chwojnicki i Jerzy ZającLidia Geringer de Oedenberg, Stanisław Chwojnicki i Jerzy Zającfot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

(informacja MZ)