Większość rolników wnioskuje o dopłaty

Większość rolników wnioskuje o dopłaty
fot. sxc.hu Rolnicy z bolesławieckiego powiatu nie przestraszyli się formularzy i złożyli podania o dopłaty. Wnioski przygotowało osiemdziesiąt siedem procent uprawnionych. Średnia wojewódzka wynosi 85 %.
istotne.pl rolnik, unia europejska, dopłata

Dokumenty można jeszcze składać do 25 lipca. Jednak od początku miesiąca, od kiedy z każdym dniem dopłata jest niższa, do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przychodzą tylko nieliczni.

Złożenie wniosku oczywiście nie daje gwarancji otrzymania pieniędzy. Teraz biuro powiatowe sprawdza, czy to, co rolnicy wpisali we wnioskach, pokrywa się z danymi, którymi dysponują urzędy. To nie koniec kontroli. W ostatnich dniach lipca wrocławski oddział Agencji rozpocznie kontrolę na polach. Skontroluje pięć procent wybranych losowo gospodarstw. W powiecie bolesławieckim skontrolowany zostanie zatem co dwudziesty rolnik, a jest ich blisko 3 tysiące. Dodatkowo kontroli mogą spodziewać się największe gospodarstwa.

Zaświadczenia o przyznaniu płatności będą wysyłane na początku października, a od początku grudnia pieniądze będą wypłacane bezpośrednio na konto.