BKS: odwołana pierwsza kolejka i remis z Chojnowianką

BKS: odwołana pierwsza kolejka i remis z Chojnowianką
fot. BKS Dolnośląski Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę spotkań IV ligi. Bolesławianie rozegrali mecz kontrolny z Chojnowianką Chojnów. Spotkanie zakończyło się remisem.
istotne.pl bks bobrzanie, sparing, chojnowianka

W minioną sobotę miały rozpocząć się piłkarskie rozgrywki IV ligi dolnośląskiej. Niestety, DZPN odwołał wszystkie mecze tej kolejki. Powodem były złe stany boisk po wiosennych roztopach. Zamiast spotkania z Prochowiczanką BKS zmierzył się w meczu kontrolnym z Chojnowianką Chojnów. Sparing rozegrano w sobotę na boisku w miejscowości Łąka.

fot. Marcin Zabawa

Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 24 minucie Mateusz Janczyszyn. Nasz zespół zagrał przeciętne spotkanie. Dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystali Paweł Rissmann i Krzysztof Szymański. Zespół Chojnowianki doprowadził do remisu, wykorzystując zamieszanie w polu karnym BKS.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

W pierwszej połowie spotkania bolesławianie mieli przewagę. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Marek Kumoś, Adam Klimas i Mateusz Janczyszyn. W drugiej połowie meczu trener Krzysztof Lechowski przeprowadził kilka zmian. Na boisku pojawili się m.in. Pełdiak, Janicki, Juszczak i Rydzak. Wraz z pojawieniem się zmienników zespół zaczął grać chaotycznie. Najbardziej brakowało zgrania i dokładnych podań. Mecz zakończył się remisem 1:1.

fot. Marcin Zabawa

W najbliższą sobotę, o godzinie 15:00, BKS zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Złotoryja.

(informacja MZ)

Zobacz także

Oficjalna strona BKS Bobrzanie