Red Bull Paper Wings: sukces dwójki bolesławian

Red Bull Paper Wings: sukces dwójki bolesławian
fot. DCh Maciej Mazur i Tomasz Chodyra zwyciężyli w ogólnopolskich eliminacjach do mistrzostw świata Red Bull Paper Wings. Obaj wystartują na mistrzostwach świata, które odbędą się w Salzburgu (Austria).
istotne.pl tomasz chodyra, maciej mazur, red bull

Eliminacje do Mistrzostw Świata Red Bull Paper Wings rozgrywano w miastach akademickich. W eliminacjach wrocławskich doskonale spisał się Maciej Mazur (na zdjęciu powyżej). Bolesławianin startował w konkurencji długość lotu. Jego samolot osiągnął najdłuższy dystans – 36,7 m. Maciej zajął pierwsze miejsce, pokonując rywali m.in. z Poznania, Gliwic i Łodzi.

fot. DCh

Tomasz Chodyra startował w akrobatyce lotniczej. W tej konkurencji brane są pod uwagę: konstrukcja samolotu, widowiskowość lotu i kreatywność. W eliminacjach wrocławskich bolesławianin wywalczył 30 punktów. Tym samym znalazł się w piątce zawodników, którzy zgromadzili równą liczbę punktów. O tym, kto wystąpi na mistrzostwach świata zadecydowała dogrywka, która w czwartek odbyła się w Gdańsku. Tomasz Chodyra zwycieżył w dogrywce i razem z Maciejem Mazurem wystąpi na mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną na początku mają w austriackim Salzburgu.

Sędziowie i Tomasz ChodyraSędziowie i Tomasz Chodyrafot. DCh

Red Bull Paper Wings – rozgrywane są w trzech dyscyplinach: lot na dystans, lot na czas i akrobatyka lotnicza. Uczestnik zawodów konstruuje samolot z papieru. W dyscyplinach lot na czas i lot na dystans samolot musi być zrobiony z jednej kartki papieru.

fot. DCh

(informacja MZ)

Zobacz także

Red Bull Paper Wings Polska