Dominik Zadora obronił tytuł mistrza Polski w muay thai

Dominik Zadora obronił tytuł mistrza Polski w muay thai
fot. Tomasz Zadora W finałowej walce zawodnik Bolesławieckiego Klubu Muay Thai znokautował swojego rywala.
istotne.pl muay thai, mistrzostwa, zadora, dominik

W dniach 21-22 marca w Krakowie rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Muay Thai. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiego Zrzeszenia Muay Thai. Wzięło w nich udział ok. 120 zawodników z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Białorusi i Albanii.

Nasze miasto reprezentował Dominik Zadora. Obrońca tytułu startował w kategorii do 71 kg. W walce finałowej Dominik zmierzył się z Piotrem Poźniakiem, zawodnikiem Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki „System”.

Dominik ZadoraDominik Zadorafot. Tomasz Zadora

Od pierwszych sekund walki bolesławianin wyraźnie dominował nad przeciwnikiem. Poźniak dwukrotnie znalazł się na deskach (w pierwszej i drugiej rundzie). W 11 sekundzie trzeciej rundy Dominik znokautował swojego rywala, trafiając go kolanem w głowę.

fot. Tomasz Zadora

Dominik Zadora obronił tytuł mistrza Polski. Co więcej, sędziowie docenili postawę sportową bolesławianina i styl, w jakim pokonał rywali, przyznając mu tytuł najlepszego juniora mistrzostw.

fot. Tomasz Zadora

Przed Dominikiem ciężka praca w kadrze Polski. Następnym sprawdzianem formy zawodnika będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju na Łotwie.

(informacja TZ/ii)