Istotne Informacje dla kobiet

Istotne Informacje dla kobiet
fot. Krzysztof Gwizdała Korzystając z okazji wystawy „Niejedna z jedną” i z zainteresowania problemem profilaktyki chorób nowotworowych, przygotowaliśmy dla bolesławianek istotne informacje. We wtorek pierwsze materiały.
istotne.pl rak, nowotwór, amazonka, wiosna, pierś, różowa

Już niebawem podamy dokładne dane ośrodków w Bolesławcu, gdzie można zrobić cytologię, mammografię, USG piersi oraz umówić się na spotkanie z onkologiem w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i programu rządowego w walce z rakiem szyjki macicy i piersi.

Opublikujemy praktyczny informator o dwóch najważniejszych badaniach profilaktycznych: cytologii i mammografii, które pozwalają wykryć zmiany nowotworowe na tyle wcześnie, by choroba nie skończyła się śmiercią.

Spróbujemy zmobilizować kobiety do wykonywania badań profilaktycznych używając starej dobrej metody plotkowania.

Chcemy być inni

Media z reguły pisząc o chorobach nowotworowych, krótko przypominają, że dobrze jest dbać o siebie i zajmują się kolejną sensacją. A rak w Polsce zabija co drugą kobietę. Nie chcemy zmarnować możliwości, jaką dała medialna wystawa Amazonek. Chcemy pomóc naszą informacją.

Przez najbliższe dni i tygodnie będziemy kontynuować i rozwijać temat. Kobiety są dla nas najcenniejsze. Dla nich zawsze mamy istotne informacje.

Już w najbliższy wtorek pokażemy filmy informujące o dwóch najważniejszych badaniach w profilaktyce nowotworów szyjki macicy i piersi. Podamy dane ośrodków w Bolesławcu i okolicy, gdzie można takie badanie wykonać oraz skonsultować z onkologiem.

(informacja ii)