Szczypiornistki z Nowogrodźca trzecie w województwie

Szczypiornistki z Nowogrodźca trzecie w województwie
fot. www.sxc.hu (arkosfl) W finale dolnośląskich igrzysk w minipiłce ręcznej triumfowała ekipa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu.
istotne.pl nowogrodziec, szkoła, mistrzostwa, piłka ręczna, województwa

W hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Świebodzicach rozegrano finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny, które okazały się najlepsze w rozgrywkach strefowych.

W zawodach zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z SP w Jordanowie. Trzecią lokatę zajęły reprezentantki naszego powiatu – szczypiornistki z SP w Nowogrodźcu.

Ponadto wybrano najlepsze zawodniczki z każdego zespołu. W ekipie z Nowogrodźca wyróżniona została Nicola Tomczyk, a jej koleżance z drużyny Marcie Strojek przypadł tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki turnieju.

fot. Wojciech Jasiński

Zdobywczynie trzeciego miejsca wystąpiły w składzie: Nicola Tomczyk, Marta Strojek, Malwina Kryjak, Jolanta Szczypta, Aneta Skibińska, Iweta Słubicka, Alicja Bochenek, Gabriela Rutyna, Justyna Dziwisz, Diana Forster, Patrycja Borna i Martyna Loraj. Opiekunem ekipy jest Wojciech Jasiński.

(informacja WJ/ii)