Znamy laureatów konkursu wiedzy o powiecie

Znamy laureatów konkursu wiedzy o powiecie
fot. B.org Zakończył się pierwszy z trzech konkursów zorganizowanych z okazji dziesięciolecia istnienia Powiatu Bolesławieckiego.
istotne.pl konkurs, starostwo, pceikk

We wtorek 17 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu odbył się konkurs wiedzy o naszym powiecie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. – Chcę wam bardzo podziękować za udział w dzisiejszym konkursie – powiedział do zebranych starosta Cezary Przybylski. – Myślę, że to ogromnie ważne, by poznawanie świata zaczynać od swojej miejscowości, gminy i powiatu.

fot. Majka Nowak

Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą z zakresu heraldyki i topografii. Konkurs składał się z dwóch części: testu i quizu. Oto nazwiska zwycięzców:

  1. Piotr Tarnachowicz z Zespołu Szkół Mechanicznych
  2. Maciej Rajfur z II Liceum Ogólnokształcącego
  3. Rafał Berlicki z ZSM
fot. Majka Nowak

W klasyfikacji szkół zwyciężył Zespół Szkół Mechanicznych. Drugie miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące. Na trzeciej pozycji uplasował się Zespół Szkół Elektronicznych.

fot. Majka Nowak

Konkurs został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przy współpracy Wydziału Promocji, Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. W komisji konkursowej zasiedli: Cezary Przybylski, Cezariusz Rudyk, Barbara Berduła i Urszula Jasik.

fot. Majka Nowak

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas gali z okazji dziesięciolecia istnienia powiatu, która odbędzie się 25 marca.

(informacja SP/ii)