Za nami mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej

Bramka
istotne.pl 0 nowogrodziec, zawody, edukacja, piłka ręczna, pceikk bolesławiec

W czwartek 5 marca w Nowogrodźcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się drużyna gospodyń, grająca w składzie: Urszula Klimek, Agnieszka Mudrak, Marta Grzegorz, Nicola Zazulak, Monika Wiktor, Magda Klimek, Magda Rosa, Alicja Paruch, Alina Sobkowicz, Zuzanna Trościńska, Natalia Plizga, Anna Twardowska, Paulina Hordejuk, Monika Mandziuk i Agata Wołoszyn.

Mistrzynie powiatuMistrzynie powiatufot. MOS

Drugie miejsce zajęły szczypiornistki z Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu, a trzecie – zawodniczki z Gimnazjum w Iwinach.

W kategorii chłopców mistrzostwo powiatu wywalczyła ekipa z Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu, która wystąpiła w składzie: Łukasz Kozłowski, Maciej Chojnacki, Piotr Bryłkowski, Damian Stępak, Grzegorz Weselak, Damian Barczak, Adrian Maleńczak, Jan Wojciechowski i Piotr Giergielewicz.

Mistrzowie powiatuMistrzowie powiatufot. MOS

Na drugiej pozycji uplasowali się szczypiorniści z Gimnazjum w Nowogrodźcu, a na trzeciej – reprezentanci Gimnazjum w Iwinach.

Obie mistrzowskie drużyny awansowały do rozgrywek strefowych, które odbędą się 16 i 19 marca w Lubaniu.