Drugie miejsce uczniów ZSB na olimpiadzie wiedzy budowlanej

Drugie miejsce uczniów ZSB na olimpiadzie wiedzy budowlanej
fot. Krzysztof Gwizdała Uczniowie Technikum Budowlanego w Bolesławcu odnieśli sukces na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W klasyfikacji drużynowej młodzi technicy zajęli wysokie drugie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej także drugie miejsce przypadło Łukaszowi Woleńskiemu.

7 marca w Zielonej Górze odbył się etap okręgowy 22 Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Wzięło w nim udział 44 uczniów z województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Bolesławiec reprezentowała piątka podopiecznych technikum budowlanego. Drużynowo bolesławianie zajęli wysokie drugie miejsce, tracąc tylko pół punktu do lidera – Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. W klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce zajął Łukasz Woleński.

Oto indywidualne osiągnięcia uczniów technikum budowlanego:

  • Łukasz Woleński – klasa IV – 2 miejsce
  • Damian Górak – klasa IV – 8 miejsce
  • Sebastian Tomaszczyk – klasa IV – 11 miejsce
  • Łukasz Kapral – klasa II – 30 miejsce
  • Grzegorz Nowicki – klasa III – 39 miejsce

Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się na początku kwietnia w Wodzisławiu Śląskim, awansował Łukasz Woleński. Do zdobycia pierwszego miejsca Łukaszowi zabrakło tylko półtora punktu. Miłą niespodziankę sprawił także Łukasz Kapral – uczeń drugiej klasy technikum. Wyprzedził on w punktacji wielu starszych kolegów. – Był jedynym drugoklasistą, który wziął udział w olimpiadzie. Udało mu się zająć 30 miejsce. Za nim byli uczniowie z drugich i trzecich klas – mówi dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Jacek Jurkiewicz. – Jesteśmy jedyną szkołą w Bolesławcu, która osiąga takie sukcesy na olimpiadach przedmiotowych – podkreśla dyrektor.

Zdobywcy II miejsca w olimpiadzie wiedzy budowlanej wraz z opiekunem i dyrektorem szkołyZdobywcy II miejsca w olimpiadzie wiedzy budowlanej wraz z opiekunem i dyrektorem szkołyfot. Marcin Zabawa

Do udziału w olimpiadzie uczniowie Technikum Budowlanego przygotowywali się pod okiem nauczyciela Bronisława Sołka. – Jest to jedna z najtrudniejszych olimpiad. Obejmuje wiedzę ze wszystkich przedmiotów budowlanych, wiedzę techniczną. Do olimpiady uczniowie przygotowywali się w szkole, ale musieli też pracować w domu – podkreśla Bronisław Sołek.

Piątka bolesławian cieszy się ze wspólnego sukcesu. Najbardziej śmiało o swoich planach wypowiada się Łukasz Woleński. Laureat chce studiować architekturę i urbanistykę na politechnice. Pozostała dwójka czwartoklasistów jeszcze nie zdecydowała o kierunku studiów. Na razie czeka ich egzamin maturalny.

(informacja MZ)

Zobacz także

Wyniki olimpiady: klasyfikacja szkół

Wyniki olimpiady: klasyfikacja uczniów