Siatkarki z I LO drugie w województwie w siatkówce

Piłka do siatkówki
fot. M. Zabawa I LO zajęło drugie miejsce w Dolnośląskiej Licealiadzie Młodzieży w siatkówce dziewcząt. Bolesławianki przegrały mecz o pierwsze miejsce z rywalkami z Jawora.
istotne.pl 0 edukacja, 1lo bolesławiec

24 lutego w Jaworze odbył się finał dolnośląski Licealiady Młodzieży w Siatkówce Dziewcząt. W finale wystartowały zespoły, które we wcześniejszych eliminacjach zdobyły tytułu mistrzów stref Dolnego Śląska. Strefa jeleniogórską reprezentowały dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu.

W półfinałach bolesławianki pokonały mistrzynie strefy wałbrzyskiej ZSO Nowa Ruda 2:1 (25:16, 22:25, 15:4). W walce o pierwsze miejsce nasze zawodniczki uległy reprezentacji II LO z Jawora 0:2 (23:25, 15:25). Za najlepszą zawodniczkę bolesławieckiej drużyny uznano Martę Wojdyłę.