BKS szykuje się do wiosennej rundy rozgrywek

BKS szykuje się do wiosennej rundy rozgrywek
fot. BKS Bolesławieccy piłkarze rozegrali już kilka sparingów. Do drużyny dołączyli nowi gracze. Klub ma też nową stronę internetową.
istotne.pl bks bobrzanie, sparing, tomasz, dawid, adam, klimas, sławomir, derewiński, kizyma, pełdiak

Seniorzy BKS Bobrzanie Bolesławiec przygotowują się do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Z drużyną pożegnał się Sebastian Tylutki, który zasilił szeregi Twardego Świętoszów. Nie wiadomo, czy w zespole nadal będzie występował Tomasz Krzywonos. O tego zawodnika stara się klub Bałtyk Koszalin. Do BKS powrócili: Paweł Rissmann, ostatnio zawodnik Chojnowianki Chojnów, oraz bramkarz Dawid Kizyma (ostatnio występował w legnickiej klasie A, wcześniej także w Chojnowiance Chojnów).

Jest już niemal pewne, że w BKS będą grali trzej nowi zawodnicy. Tomasz Derewiński – pomocnik (ostatnio kujawsko-pomorska liga okręgowa), Adam Klimas – pomocnik (ostatnio II zespół Górnika Polkowice) oraz Sławomir Pełdiak – ostatnio obrońca KS Kolonia Bolesławiec. Trenerem seniorów BKS jest Krzysztof Lechowski.

BKS rozegrał już kilka meczów sparingowych. Oto ich wyniki:

  • 31 stycznia: Sprotavia Szprotawa (IV liga lubuska) – BKS 1:1 (bramki Rissmann i Szymański – samobójcza)
  • 7 luty: Piast Zawidów (okręgówka) – BKS 0:3 (bramki Iskrzak, Rissmann, Dymek)
  • 8 luty: Unia Kunice Żary (III liga) – BKS 3:3 (bramki Rissmann, Derewiński i Szymański)
  • 14 luty: Nysa Zgorzelec (okręgówka) – BKS 2:2 (bramki Iskrzak, Wilas)

Wszystkie sparingi na wyjeździe

18 lutego BKS zmierzy się w Żaganiu z tamtejszą II-ligową drużyną Czarnych. 28 lutego bolesławianie pojadą na sprawdzian z IV-ligową Chojnowianką Chojnów. 7 marca nasz zespół zagra z Twardym Świętoszów (okręgówka). Niestety, wszystkie mecze sparingowe BKS rozgrywa na wyjeździe. Dlaczego kibice piłkarscy nie zobaczą żadnego sparingu w Bolesławcu? – Klub ma 6 drużyn i żadna z nich nie ma gdzie trenować – mówi Jan Woch prezes BKS Bobrzanie. – Brakuje płyt boiskowych, a na te, które są, mamy zakaz wstępu. Nie ma innej możliwości: albo sparing na wyjeździe, albo wcale – dodaje prezes.

Mecz wyjazdowe są sporym wydatkiem dla klubu. Rozegranie meczu w Zgorzelcu (na sztucznej murawie), wraz z dojazdem i wynajęciem boiska, to koszt około 800 zł. Roczne utrzymanie I i II drużyny BKS kosztuje około 138 tys. zł, a utrzymanie całego klubu – około 360 tys. zł. Mimo utrudnień trener i piłkarze solidnie przygotowują się do wiosennej rundy rozgrywek. Pierwszy mecz już 14 marca w Prochowicach. Seniorzy po rundzie jesiennej zajmują 6 miejsce w tabeli. Jan Woch zapewnia, że zespół nie zrezygnuje z walki o awans do III ligi.

Nowa Oficjalna Strona Klubu

Dziś została uruchomiona nowa Oficjalna Strona Klubu BKS Bobrzanie Bolesławiec. Witryna znajduje się pod adresem www.bksbobrzanie.pl i jest na bieżąco uzupełniana.

Aktualizacja 2009-02-17 10:30

Zaplanowany na 18 lutego sparing nie odbędzie się. Powodem jest śnieg zalegający na boisku w Żaganiu. BKS rozegra w tym dniu sparing z trzecioligową Polonią/Spartą Świdnica. Mecz odbędzie się na sztucznej nawierzchni w Świdnicy.

(informacja MZ)

Zobacz także

Oficjalna strona BKS Bobrzanie