Ferie zimowe - oferta bolesławieckich instytucji

Ferie zimowe - oferta bolesławieckich instytucji
fot. B.org Uczniowie bolesławieckich szkół rozpoczynają ferie zimowe. Na młodych ludzi czeka bogata oferta przygotowana przez bolesławieckie instytucje.
istotne.pl dziecko, ferie, uczeń

19 stycznia rozpoczną się ferie zimowe dla uczniów szkół z województwa dolnośląskiego. Bolesławieckie instytucje przygotowały dla dzieci i młodzieży różnorodne atrakcje i zajęcia.

Oferta Bolesławieckiego Ośrodka Kultury

Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na seanse filmowe i na zajęcia artystyczne. Kino Forum proponuje interesujące filmy dla starszych i dla młodszych. Dla dzieci wyświetlane będą animowane filmy w promocyjnej cenie 11 zł za seans. Projekcje filmowe to niejedyne atrakcje przygotowane na czas ferii przez BOK. Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza także na zajęcia: plastyczne, teatralne, taneczne i na wystawy.

Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła przybliżyć młodym ludziom kulturę i zwyczaje indiańskie. "Tropami Winnetou" czyli indiańskie ferie w Bibliotece rozpoczną się już 20 stycznia, od godziny 12:00. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in. indiański pokaz mody, indiańskie zawody sportowe czy czytanie indiańskich podań i legend. Dodatkowo 23 i 30 stycznia biblioteka zaprasza na bajkowe festiwale filmowe.

Natomiast filia biblioteki przy ulicy Staroszkolnej przygotowała dla dzieci "Ferie z legendą i tradycją polską". Wśród atrakcji znalazły się m.in. czytanie legend, przygotowywanie niespodzianek na Dzień Babci i Dzień Dziadka, różnorodne zajęcia plastyczne oraz poznawanie technik haftu.

Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na krytą pływalnię przy ul. Zgorzeleckiej 52. Pływanie rekreacyjne, Pływackie ABC, Zdobywanie Odznaki "Już pływam" i Korespondencyjne Zawody Pływackie to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez MOSiR.

W Centrum Odnowy Biologicznej (budynek krytej pływalni) można uczestniczyć w zajęciach taekwondo, capoeira, jujitsu, aerobiku. Obywać się będą także gry i zabawy ruchowe dla dzieci. Natomiast TKKF Bolesławianka zaprasza na zajęcia na siłowni przy stadionie miejskim – ul. Spółdzielcza 2.

Oferta Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zaprasza na zajęcia do sali I LO. Można będzie zagrać m.in. w piłkę nożną, siatkówkę oraz uczestniczyć w zajęciach modelarskich. Dodatkowo na tzw. małej sali będzie można pograć w brydża, tenisa stołowego lub uczestniczyć w zajęciach tanecznych.

Oferta Muzeum Ceramiki

Muzeum Ceramiki zaprasza w czasie ferii do budynku przy ul. Kutuzowa 14. Zajęcia będą odbywały się we wtorki (20 i 27 stycznia) i czwartki (22 i 29 stycznia) w godzinach 10:00-12:00. Temat przewodni to ceramika i sposoby jej wytwarzania. Będzie można dowiedzieć się wiele o zabytkowych naczyniach ceramicznych. Między innymi w jaki sposób naczynia powstawały, czy uszkodzenia wystąpiły w czasie wypalania czy użytkowania. Archeolodzy Barbara Glinkowska i Michał Karpiński pokażą jak odróżniać poszczególne partie naczynia oraz jak rekonstruować uszkodzone naczynia.

Szczegółowe oferty poszczególnych instytucji można zobaczyć klikając w odpowiednie odnośniki poniżej artykułu.

(informacja BOK/MBP/MOSiR/MOS/UM/MZ)