Pedofil stanął przed sądem

Pedofil stanął przed sądem
fot. B.org Rozpoczął się proces mieszkańca powiatu bolesławieckiego oskarżonego o pedofilię. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.
istotne.pl prokuratura, sąd, proces, pedofil

We wrześniu 2008 r. napisaliśmy, że sąd tymczasowo aresztował mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postawiła mu 8 zarzutów, w tym zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną oraz molestowania małoletnich córek. Według śledczych, mężczyzna dręczył swoich bliskich od 1990 r. Jedna z córek przerwała zmowę milczenia.

W czwartek 8 stycznia rozpoczął się proces. „Utajniliśmy go z uwagi na interes pokrzywdzonych” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Rafał Gruca, wiceprezes Sądu Rejonowego w Bolesławcu. Na wniosek prokuratury świadkowie zeznawali bez obecności oskarżonego. „Kobiety nadal się go boją” tłumaczy wiceprezes.

„Materiał dowodowy, zebrany w trakcie postępowania przygotowawczego, potwierdził się przed sądem” zaznacza Adam Zieliński, prokurator rejonowy.

Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 3 lutego. Sąd przesłucha jeszcze 20 świadków. Do tego czasu oskarżony pozostanie w areszcie. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna groził swoim bliskim, że ich skrzywdzi, jeśli będą zeznawali przeciwko niemu.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

(informacja ii)