Koszykarze TOP: czwarte zwycięstwo z rzędu

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz, koszykówka

Walczący o II ligę koszykarze TOP Bolesławiec odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu i awansowali na czwartą lokatę w tabeli rozgrywek. TOP pokonał na wyjeździe zespół KKS VB Leasing Siechnice 93:70.

Początek w wykonaniu drużyny TOP był bardzo nerwowy. Gospodarze objęli prowadzenie 4:0. Potem gra się wyrównała. Do końca pierwszej połowy siechniczanie starali się grać szybko i kombinacyjnie, ale bolesławianie nie ustępowali im pola. Ostatecznie na przerwę obie ekipy zeszły przy stanie 45:36 dla gospodarzy.

Kluczową dla całego spotkania była trzecia kwarta. Zawodnicy TOP wręcz rozgromili swoich przeciwników. Bardzo wysoka skuteczność rzutów za 3 punkty (na 11oddanych aż 6 było celnych!), gra kombinacyjna pod koszem, wyjścia do szybkiego ataku oraz gra strefą 3:2 spowodowały, że TOP wygrał tę część meczu aż 26:6!

W czwartej kwarcie trener Piotr Rydz dał pograć wszystkim zawodnikom (w meczu nie zagrał jedynie kontuzjowany center Łukasz Habratowski). Pomimo zmian na boisku bolesławianie kontrolowali przebieg gry. Na 2 sekundy przed końcem spotkania Bartosz Doliński trafił do kosza jedną ręką zza linii środkowej. Zdaniem obserwatorów, rzut ten mógłby być ozdobą meczu NBA.

KKS VB Leasing Siechnice - TOP Bolesławiec 93:70 (19:23; 17:22; 6:26; 28:22). TOP (punkty): Kamil Abramowicz - 23 (1x3), Krzysztof Kureła - 20 (2x3), Jacek Wójcik - 18 (2x3), Marcin Kozłowski - 17, Piotr Miarka - 6 (1x3), Grzegorz Chmielowski - 6, Bartosz Doliński - 3.

Już 25 stycznia wielkie wydarzenie koszykarskie w Bolesławcu! TOP zmierzy się w meczu derbowym z drużyną StarBol. Spotkanie odbędzie się w sali sportowej ZSHiU przy ul. Zgorzeleckiej.