WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych

WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych
fot. Krzysztof Gwizdała Światełko do Nieba zakończyło 17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu. Bolesławiecki sztab zebrał 44 076 złotych i 88 groszy.
istotne.pl wośp, krystyna juszkiewicz, jana, via sudetica, concordia, trawniczek

17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Bolesławiecki sztab WOŚP powstał przy stowarzyszeniu Via Sudetica. Nie znaczyło to jednak, że w organizację tegorocznego Finału Orkiestry włączyli się jedynie członkowie VS. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy m.in. Janę Trawniczek, inicjatorkę wielu kulturalnych imprez w mieście, która wspaniale przeprowadziła licytację w Galerii Concordia.

W akcję włączyli się także Bożena Szymczak, była skarbnik miasta (pomagała w liczeniu zebranych pieniędzy), Janina Majewska (przeprowadziła loterię), Bogusław Nowak (współorganizator, podczas Finału przebrany za Glinoluda), Paweł Apanasewicz, wiceprezes Via Sudetica (głównodowodzący Concordią), Dorota Bernat odpowiedzialna za kafejkę, Grzegorz Roman dbający o występy na scenie oraz Krystyna Juszkiewicz, wieloletnia organizatorka festiwalu Blues nad Bobrem, która tym razem świetnie sprawdziła się w roli szefowej bolesławieckiego sztabu WOŚP. W poniedziałek zamieścimy pełną listę osób zaangażowanych w organizację tegorocznego finału.

Podczas niedzielnego finału najwięcej działo się w Concordii: aukcje, loterie, występy artystyczne i pokazy. Fantastycznym zwieńczeniem 17 Finału WOŚP w Bolesławcu było Światełko do Nieba.

Bolesławiecki sztab zebrał 44 076,88 zł, 25 euro, 9 dolarów amerykańskich, 300 koron czeskich, jeden worek bilonu walut wymienialnych, jeden worek z depozytem rzeczowym oraz jeden worek z monetami, które wyszły już z obiegu.

Portal IstotneInformacje.pl był jedynym patronem medialnym wydarzenia.

(informacja ii)