Odbyła się spartakiada świetlic środowiskowych

Odbyła się spartakiada świetlic środowiskowych
fot. MOSiR Letnia Spartakiada Świetlic Środowiskowych odbyła się 9 czerwca. W imprezie udział wzięło ok. 200 zawodników z 11 bolesławieckich świetlic.
istotne.pl zawody, piłka nożna, szachy, spartakiada

Sportowo-rekreacyjną imprezę zorganizowano w Ośrodku Wodno-Sportowym przy ul. Spacerowej. Celem spartakiady jest popularyzacja aktywnego stylu życia, stworzenie dzieciom możliwości uczestnictwa w zorganizowanym współzawodnictwie sportowym oraz integracja bolesławieckich świetlic środowiskowych.

Drużyny rywalizują w przeciąganiu linyDrużyny rywalizują w przeciąganiu linyfot. MOSiR

W konkurencjach indywidualnych, takich jak trójbój celnościowy, skok w dal z miejsca, strzał do bramki, tor przeszkód, kręgle czy szachy, wzięli udział wszyscy zawodnicy. W konkurencji drużynowej – turnieju piłki nożnej – w kategorii szkoły podstawowe zwyciężyła świetlica przy SP 3. W kategorii szkoły gimnazjalne, podobnie jak w kategorii szkoły średnie, pierwsze miejsce zajął TOP. W siatkówce plażowej w kategorii dziewcząt niepokonane były Dzikie Bączki (Kuźnia). W kategorii zaś chłopcy z podstawówek znów bezkonkurencyjny okazał się TOP.

W kategorii chłopcy z gimnazjów I miejsce zdobyła świetlica przy GS 2. W badmintonie w kategorii dziewczęta ze szkół podstawowych najlepsze były zawodniczki Caritasu. W kategorii dziewczęta ze szkół gimnazjalnych oraz chłopcy ze szkół gimnazjalnych I miejsce zdobyli zawodnicy ze świetlicy przy GS 2. W kategorii chłopcy – szkoła podstawowa – zwyciężyli wychowankowie świetlicy przy SP 4. W streetballu niepokonane okazały się dziewczęta z Dzikich Bączków oraz chłopcy z Klątwy Czarnej Owcy.

Uczestnicy spartakiady na boiskuUczestnicy spartakiady na boiskufot. MOSiR

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

 1. Świetlica przy SP 1 – 798 pkt
 2. Świetlica przy SP 4 – 575 pkt
 3. Świetlica pl. Zamkowy – 544 pkt
 4. Centrum Gier i Zabaw TOP – 542 pkt
 5. Świetlica przy SP 3 – 532 pkt
 6. Świetlica przy ul. Orzeszkowej – 432 pkt
 7. Świetlica przy MOPS-ie – 426 pkt
 8. Caritas ul. Kościelna – 375 pkt
 9. Świetlica przy GS 2 – 327 pkt
 10. MKS "Kuźnia" – 262 pkt
 11. Świetlica przy GS 3 – 101 pkt.
Uczestnicy spartakiadyUczestnicy spartakiadyfot. MOSiR

Wszyscy zawodnicy otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa, nagrody i upominki. Nikogo nie ominął również poczęstunek. Organizatorem spartakiady był MOSiR przy współpracy ze świetlicami środowiskowymi oraz Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Bolesławca ds. Profilaktyki i Uzależnień. Imprezę dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec – w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kobieta wręcza puchar i dyplom zawodniczceKobieta wręcza puchar i dyplom zawodniczcefot. MOSiR

(informacja i zdjęcia MOSiR/GA)