PKP oferuje tańsze przejazdy

PKP oferuje tańsze przejazdy
fot. B.org Spółka PKP Przewozy Regionalne przygotowała dla swych pasażerów atrakcyjne oferty na zbliżający się czerwcowy weekend.
istotne.pl pkp, pociąg

Jedną z przewidzianych ofert jest bilet turystyczny, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi. Bilet kosztuje 60 zł w klasie 2 i 80 zł w klasie 1. Można z nim jeździć po całym kraju – od środowego wieczora do poniedziałkowego poranka. Bilet turystyczny jest biletem imiennym, zatem można go kupić tylko w kasach. Pasażerowie, którzy chcieliby przewieźć rower raz, zapłacą 4,50 zł, wiele razy – 10 zł.

Bilet wycieczkowy natomiast kosztuje od 2,50 zł do 31 zł – w zależności od odległości i kategorii pociągu. Można skorzystać z tej oferty, jeśli wybieramy sie w krótką podróż (do 200 km). Bilet obowiązuje tylko na klasę 2. Można o niego poprosić zarówno w kasie, jak i w pociągu. Oferta ważna będzie od środowego wieczora do 24.00 w niedzielę.

Planujemy wyjazd za granicę? Bilet ZVON "Euro-Nysa" stwarza możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Całodzienna wycieczka np. do czeskiego Liberca lub niemieckich kurortów w Górach Żytawskich możliwa jest za jedyne 20 zł (lub 75 zł dla 5 osób) – tyle kosztuje bilet ZVON, który nabyć można na dworcu PKP w Bolesławcu. Bilet upoważnia do jazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi od Bolesławca do Görlitz i Jeleniej Góry. Po stronie niemieckiej można jeździć już wszystkim, czym zarządza Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON). Bilet jest ważny na całym obszarze ZVON (Niemcy) oraz w całym Kraju Libereckim (Czechy). Jedynym wyjątkiem jest komunikacja miejska w Libercu i Czeskiej Lipie. Bilet ważny jest od momentu nabycia do godz. 4.00 rano następnego dnia. Zaś w Kraju Libereckim do godz. 24.00 w dniu ważności. Poniżej rozkład jazdy pociągów.

Wyjazd z Bolesławca:

 • Bolesławiec 7.20 – Görlitz 8.27 (pociąg PKP Przewozy Regionalne, kursuje codziennie)
 • Görlitz 9.14 – Liberec 10.57 (pociąg LausitzBahn, kursuje tylko w soboty)
 • Görlitz 9.14 – Zittau 9.56 (pociąg LausitzBahn, kursuje codziennie)
 • Zittau 11.19 – Kurort Oybin 12.02 (pociąg kolei wąskotorowej SOEG, skład prowadzony lokomotywą parową, kursuje do 31 października).

Powrót do Bolesławca.

 • Liberec 16.03 – Zittau 16.32 (pociąg osobowy kolei czeskich ČD, kursuje codziennie)
 • Kurort Oybin 16.12 – Zittau 16.53 (pociąg kolei wąskotorowej SOEG, skład prowadzony lokomotywą parową, kursuje do 31 października)
 • Zittau 17.05 – Görlitz 17.41 (pociąg LausitzBahn, kursuje codziennie)
 • Görlitz 19.36 – Bolesławiec 20.30 (pociąg PKP Przewozy Regionalne, kursuje codziennie)

Podczas najbliższego weekendu czerwcowego niektóre pociągi kursują w zmienionych terminach:

 • piątkowy pociąg "KWISA" o 19.30 do Lubania Śl. kursuje dodatkowo w środę 6 czerwca, nie kursuje natomiast w piątek 8 czerwca
 • kursujący w soboty i niedziele pociąg do Lubania Śl. o 10.37 dodatkowo kursuje 7 (czwartek) i 8 (piątek) czerwca
 • pociąg do Węglińca o 12.37 nie kursuje 7 (czwartek) i 8 (piątek) czerwca.

(informacja PKP Bolesławiec/GA)

Zobacz także

PKP Bolesławiec