Zapraszamy na wyścig kolarstwa górskiego MTB

Zapraszamy na wyścig kolarstwa górskiego MTB
fot. B.org Piąta edycja bolesławieckiego wyścigu rozpocznie się 16 czerwca o 10:00. W zawodach wziąć udział mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.
istotne.pl zawody, rower, kolarz, wyścig

Cross Country – wyścig kolarstwa górskiego MTB dla zawodowców – odbędzie się w Bolesławcu już po raz piąty. Start i meta zawodów: lasy komunalne za stacją paliw przy al. 1000-lecia. Bolesławieckie Cross Country ma bogatą historię i cieszy się zasłużoną sławą. Świadczyć o tym może chociażby udział tak świetnych zawodników, jak: Marek Galiński, Mariusz Kowal czy Piotr Formicki. Ponadto organizatorzy, jak zawsze, zapewniają wysokie nagrody finansowe i rzeczowe. W ubiegłym roku zwycięzca wyścigu otrzymał 1 500 zł! Wyścig Cross Country to również profesjonalnie przygotowana trasa i zaplecze. To rokrocznie wielu kibiców, wiele emocji i świetna atmosfera.

Mapa wyścigu kolarskiegoMapa wyścigu kolarskiegofot. R. Klimek

UWAGA! Po zawodach, o 15:00 rozpocznie się mały maraton, w którym mogą wziąć udział hobbiści i amatorzy jazdy na rowerze. Sprawdź się! Maraton został pomyślany jako impreza otwarta. Uczestniczyć mogą w niej wszyscy chętni rowerzyści. Przewidziana trasa nie jest ani przesadnie długa, ani kondycyjnie wymagająca – to tylko 19 km.

(informacja Rafał Klimek/GA)