Remigiusz Kacperczyk jest tenisowym Mistrzem Polski

Remigiusz Kacperczyk jest tenisowym Mistrzem Polski
fot. Marcin Zabawa Bolesławianin, Remigiusz Kacperczyk jest Mistrzem Polski Weteranów w tenisie stołowym. Zawodnik TOP Bolesławiec wygrał krajowe mistrzostwa, które odbyły się w Jastrzębiu Zdroju.
istotne.pl top bolesławiec, mistrz, tenis stołowy, medal, mistrzostwo, remigiusz, kasperczyk, złoty

W miniony weekend w Jastrzębiu Zdrój rozegrano Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski. TOP Bolesławiec reprezentowało dwóch zawodników Remigiusz Kacperczyk oraz Zbigniew Kurasz. Remigiusz Kasperczyk – Mistrz Dolnego Śląska - jechał na krajowe mistrzostwa z nadzieją powalczenia o dobre miejsce. Nie spodziewał się jednak, że w kategorii powyżej 70 lat nie będzie miał sobie równych.

Remigiusz Kacperczyk z pucharem i złotym medalem Mistrza PolskiRemigiusz Kacperczyk z pucharem i złotym medalem Mistrza Polskifot. Marcin Zabawa

W czasie dwudniowej, wyczerpującej walki bolesławianin pokonał wszystkich przeciwników i zdobył, po raz pierwszy w swojej długiej karierze, złoty medal i Mistrzostwo Polski. Należy podkreślić, że Remigiusz Kacperczyk w całych mistrzostwach przegrał tylko jednego seta. Pokonał zawodników z Lublina, Krakowa, Wrocławia oraz ubiegłorocznego mistrza Polski - Bogusława Gorczycę z Warszawy.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski jest dla reprezentanta TOP Bolesławiec wielkim sukcesem. Pan Remigiusz regularnie uczestniczy w klubowych treningach, pokonując zawodników młodszych o ponad 50 lat (występujących w III lidze). Pod koniec czerwca w Rotterdamie odbędą się Mistrzostwa Europy. Mistrz Polski – Remigiusz Kacperczyk zapowiada, że w Holandii powalczy o medal.

(informacja R.Tomczyk, zdjęcia MZ)