Socjaldemokraci zorganizowali Dzień Dziecka

Socjaldemokraci zorganizowali Dzień Dziecka
fot. Daniel Biernat Federacja Młodych Socjaldemokratów zorganizowała Dzień Dziecka dla dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej.
istotne.pl dzień, dziecka, lewica, daniel biernat

Dzięki akcji zorganizowanej przez Federację Młodych Socjaldemokratów i Pracowniczy Ogród Działkowy "Gwarek" dwudziestka dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznej, działającej przy Szkole Podstawowej nr 4, ciekawie spędziła Dzień Dziecka. Obchody rozpoczęła wycieczka do Muzeum Ceramiki. Dzieci dowiedziały się tam, jak husyci napadli na Bolesławiec, wymordowali jego mieszkańców i zniszczyli miasto. Można było obejrzeć, a nawet wziąć do ręki, narzędzia zbrodni, jakimi posługiwali się czescy najeźdźcy. Była to niezła lekcja historii. Nie był to jednak koniec niespodzianek.

Dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznejDzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznejfot. Daniel Biernat

Na terenie Ogrodów Działkowych "Gwarek" przy ul. Piastów czekały na nich smażone kiełbaski, lody i konkursy z nagrodami. Dzieci recytowały wiersze i opowiadały dowcipy. Zabawa była wyśmienita. Radości było co niemiara. "Celem naszej akcji było przede wszystkim udane świętowanie Dnia Dziecka z najważniejszymi osobami w tym dniu, czyli samymi dziećmi. Prócz świetnej zabawy i rozrywki chcieliśmy także pokazać dzieciom, jak fascynującą i bogatą historię posiada nasze miasto, stąd wycieczka do muzeum na wystawę poświęconą atakowi husytów na Bolesławiec" mówi Michał Banaś, jeden z organizatorów i pomysłodawców akcji. "Dziękujemy wszystkim dzieciakom w dniu ich święta za radosny śmiech i wiele miłych słów. Życzymy im również, by radość gościła na ich buźkach Do końca świata i może dzień dłużej" dodaje Daniel Biernat, przewodniczący FMS.

Dzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznejDzieci ze świetlicy środowiskowo-profilaktycznejfot. Daniel Biernat

W akcji udział wzięli: Pamela Banaszak, Daniel Biernat, Paweł Zieliński, Michał Banaś, Bartek Galiński i Maciej Gorczyca.

(informacja i zdjęcia Daniel Biernat/GA)