Wakacyjne promocje przygotowały PKP

Wakacyjne promocje przygotowały PKP
fot. B.org Spółki PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne przygotowały dla swych pasażerów atrakcyjne promocje na wakacje. Tańsze przejazdy obowiązywać będą od czerwca do września.
istotne.pl wakacje, pkp, pociąg

Dla uczniów i studentów urodzonych w 1983 r. i młodszych PKP Intercity przygotowały ofertę easy rider. Oferta ważna będzie od 1 lipca do 30 września. Easy rider to imienne bilety w cenie 149 zł, które uprawniają do dziesięciu przejazdów w 2 klasie pociągami: Tanich Linii Kolejowych (TLK), ekspresowymi (Ex) i InterCity (IC). Z biletem easy rider będzie można jeździć w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku. Bilet dostępny będzie tylko w kasie na dworcu – przed każdą podróżą trzeba go zalegalizować u kasjera lub konduktora oraz wykupić odpowiednią miejscówkę: w TLK – 3 zł, w Ex – 10 zł, w IC – 25 zł. Bilet będzie ważny z legitymacją szkolną lub studencką, której numer właściciel, przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu, musi wpisać na blankiecie.

Ofertę bingo natomiast przygotowano dla oszczędnych podróżnych. Będzie ona ważna od 25 czerwca do 31 sierpnia, w dni powszednie i tylko w kilku pociągach ekspresowych i InterCity: z Warszawy do Słupska, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Cena jednorazowego biletu na te pociągi wyniesie 25 zł. Pula biletów będzie ograniczona.

Spółka PKP Przewozy Regionalne na wakacje proponuje regio karnet. Jest to bilet uprawniający do wielokrotnych przejazdów pociągami osobowymi i pospiesznymi (w dowolnie wybranej klasie) w trzy dowolnie wybrane dni. Kosztuje 120 zł i będzie obowiązywał od 25 czerwca do 27 września, a później jeszcze od 29 października do 28 grudnia. Karnety można kupić w przedsprzedaży (wyłącznie w kasie biletowej) na siedem dni przed każdym z wymienionych terminów. Na bilecie trzeba wpisać numer dokumentu tożsamości, bez którego bilet będzie nieważny. Przed pierwszym przejazdem posiadacz karnetu musi uzyskać w kasie biletowej lub u konduktora oznaczenie daty wyjazdu.

W wakacyjne weekendy nie traci ważności bilet turystyczny, jedna z popularniejszych wśród podróżnych ofert PKP PR. Imienny bilet turystyczny uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach osobowych i pospiesznych, od godz. 18:00 w piątek do godz. 6:00 rano w poniedziałek. Kosztuje 60 zł na przejazdy w 2 klasie i 80 zł na 1 klasę. Od tego roku bilet turystyczny uprawnia również do przejazdów do miejscowości przygranicznych w Niemczech (Löcknitz, Tantow, Küstrin-Kietz, Frankfurt nad Odrą, Görlitz) i Czechach (Czeski Cieszyn, Lichkov, Petrovice u Karvinne, Bohumin).

Osoby podróżujące z dziećmi mogą skorzystać z tańszych przejazdów rodzinnych. Oferta skierowana jest do osób podróżujących pociągami osobowymi i pospiesznymi z dziećmi, które nie ukończyły 16 lat. Ulga przysługuje maksymalnie dwóm osobom dorosłym, podróżującym z maksymalnie dwojgiem dzieci. Prawo do korzystania z przejazdu rodzinnego poświadcza dokument stwierdzający wiek dziecka. Przy zakupie należy poprosić o bilet wg oferty taryfowej "przejazd rodzinny".

Osoby podróżujące na odległość nie większą niż 200 km mogą nabyć bilet wycieczkowy, który ważny jest w 2 klasie pociągów osobowych i pospiesznych na wskazanej trasie. Bilet wycieczkowy uprawnia do przejazdu od godz. 20:00 albo w dniu roboczym (np. w piątek po 20:00), poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy, albo w dniu wolnym od pracy (sobota, niedziela, święta).

A może krótki wakacyjny wyjazd za granicę? Bilet ZVON "Euro–Nysa" stwarza możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Całodzienna wycieczka np. do czeskiego Liberca lub niemieckich kurortów w Górach Żytawskich możliwa jest za jedyne 20 zł (lub 75 zł dla pięciu osób) – tyle kosztuje bilet ZVON. Można go kupić na dworcu PKP w Bolesławcu. Bilet "Euro-Nysa" upoważnia do jazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi od Bolesławca do Görlitz i Jeleniej Góry. Po stronie niemieckiej można jeździć już wszystkim, czym zarządza Związek Komunikacyjny Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (ZVON). Bilet jest ważny na całym obszarze ZVON (Niemcy) oraz w całym Kraju Libereckim (Czechy), z wyłączeniem komunikacji miejskiej w Libercu i Czeskiej Lipie. Bilet ważny jest od momentu nabycia do godz. 4:00 rano następnego dnia – w Kraju Libereckim zaś do godz. 24:00 w dniu ważności.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy. Wyjazd z Bolesławca:

  • Bolesławiec 7:20 – Görlitz 8:27 (pociąg PKP PR, kursuje codziennie)
  • Görlitz 9:14 – Liberec 10:57 (pociąg LausitzBahn, kursuje tylko w soboty)
  • Görlitz 9:14 – Zittau 9:56 (pociąg LausitzBahn, kursuje codziennie)
  • Zittau 11:19 – Kurort Oybin 12:02 (pociąg kolei wąskotorowej SOEG, skład prowadzony lokomotywą parową, kursuje do 31 października)

Powrót do Bolesławca:

  • Liberec 16:03 – Zittau 16:32 (pociąg osobowy kolei czeskich, kursuje codziennie)
  • Kurort Oybin 16:12 – Zittau 16:53 (pociąg kolei wąskotorowej SOEG, skład prowadzony lokomotywą parową, kursuje do 31 października)
  • Zittau 17:05 – Görlitz 17:41 (pociąg LausitzBahn, kursuje codziennie)
  • Görlitz 19:36 – Bolesławiec 20:30 (pociąg PKP Przewozy Regionalne, kursuje codziennie)

W wakacje nie będzie kursował piątkowy pociąg "KWISA" relacji Wrocław Gł. – Lubań Śląski (odjazd z Bolesławca o 19:30).

(informacja PKP Bolesławiec/GA)

Zobacz także

PKP Bolesławiec