Tenisista TOP udanie wystąpił w słowackim turnieju

Tenisista TOP udanie wystąpił w słowackim turnieju
fot. TOP Reprezentant TOP Bolesławiec – Waldemar Krzemiński oraz Mirosław Kowalski z Radomia zdobyli brązowy medal dla Polski na turnieju w Pieszczanach (Słowacja). Bolesławianin zdobył również punkty do klasyfikacji indywidualnej.
istotne.pl top bolesławiec, turniej, mistrzostwa, tenis stołowy, waldemar krzemiński

W miniony weekend w Pieszczanach na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach startowali tenisiści, którzy ubiegają sie o występ na olimpiadzie w Pekinie. Waldemar Krzemiński z TOP Bolesławiec i Mirosław Kowalski z Radomia byli reprezentantami Polski w szóstej kategorii niepełnosprawności. Po trzech dniach zmagań nasi reprezentanci zdobyli brązowy medal, drużynowo wygrywając z brązowymi medalistami Mistrzostw Świata - Holandią.

Polacy odnieśli ten sukces dzięki wspaniałej grze Waldemara Krzemińskiego, który pokonał znacznie wyżej notowanych rywali: Nick Blocka i Harolda Kerstena. W turnieju indywidualnym Waldemar Krzemiński osiągnął ćwierćfinał. Bolesławianin zdobył kolejne punkty i jest coraz bliżej startu w Olimpiadzie w 2008 roku.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)