Wyłoniono mistrzów trójboju lekkoatletycznego

fot. MOS Na stadionie miejskim 6 czerwca odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym. W zawodach wzięli udział uczniowie klas III i IV.
istotne.pl mosir, lekkoatletyka, mos, trójbój

Drużyny szkolne liczyły 8 osób. Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Wyniki uzyskane w każdej z konkurencji przeliczane były na punkty według tabel wielobojowych. O wynikach zespołowych decydowała suma punktów, jaką zdobyło 6 najlepszych zawodników drużyny.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Ewa Ochocka ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zawodniczka uzyskała w sumie 216 punktów (32 m w rzucie piłeczką palantową, 4,30 m w skoku w dal, 8,6 sekund w biegu na 60 m). Na drugim miejscu uplasowała się Marta Strojek z Nowogrodźca (204 punkty). Trzecie miejsce zajęła Nikola Tomczyk, również z nowogrodzieckiej podstawówki, wyprzedzając w klasyfikacji Martynę Pawlik i Karolinę Berdzik z SP 4 oraz Michalinę Niedźwiecką ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

Dziewczyny stoją na podiumDziewczyny stoją na podiumfot. MOS

W punktacji drużynowej zwyciężyła SP 4 w Bolesławcu (896 punktów) przed drużyną z Nowogrodźca, która zdobyła punktów 752, oraz SP 2 w Bolesławcu, której zawodnicy zdobyli łącznie 714 punktów. Dalsze miejsca zajęły:

Najlepsze młode lekkoatletki stoją na podiumNajlepsze młode lekkoatletki stoją na podiumfot. MOS
  • SP Trzebień – 684 punkty
  • Nowa Wieś – 533 punkty
  • Gierałtów – 505 punktów
  • SP 3 Bolesławiec – 406 punktów
  • Gromadka – 403 punkty (drużyna składała się jedynie z 4 zawodniczek)
  • SP Godzieszów – 207 punktów.
Najlepsze zawodniczki w trójboju i ich opiekunowieNajlepsze zawodniczki w trójboju i ich opiekunowiefot. MOS

Mistrzem trójboju w kategorii chłopcy został Bartosz Orlak z SP 2, który zdobył 140 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Jakub Gołoszewski (132 punkty), również z tej bolesławieckiej podstawówki, oraz Szymon Kopeć z SP 4 w Bolesławcu (130 punktów).