Brydżysta z Bolesławca odniósł kolejny sukces

Brydżyści
fot. Jarosław Molenda Po ubiegłorocznym tytule Mistrza Polski z drużyną Sakura Kraków, bolesławianin potwierdził swoją klasę, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski z drużyną Eko-All Poznań.
istotne.pl 0 zawody, turniej, brydż

Firma Sakura, mimo zeszłorocznego wielkiego sukcesu drużyny Mariana Kupnickiego, wycofała się ze sponsorowania brydża. W tym roku zespół przejęła poznańska Eko-All. Drużyna nie zawiodła i po raz kolejny potwierdziła swoja klasę. W zakończonej w styczniu rundzie zasadniczej zespół zajął drugie miejsce i z tej pozycji przystąpił do fazy play off. W meczu ćwierćfinałowym Eko pokonał Polfę Warszawa 177:133.

BrydżyściBrydżyścifot. Jarosław Molenda

Wielki finał superligi brydża odbywał się w dniach 5–8 czerwca w Poznaniu. W półfinale drużyna, w której kluczową rolę odgrywa właśnie Kupnicki, zwyciężyła Spójnię Warszawa 179:136. Rozgrywka finałowa trzymała w napięciu do samego końca. Do połowy spotkania prowadziła poznańska drużyna. Uległa jednak faworytom z Wrocławia 130:164. Słowa wielkiego uznania należą się bolesławieckiemu arcymistrzowi, który po raz drugi zdobył medal drużynowych mistrzostw Polski.

To nie jedyny sukces bolesławieckich brydżystów w ostatnim czasie. Andrzej Kaźmierczak i Antoni Ochot (BKB Prnjavor) zwyciężyli w rozegranym przed tygodniem Turnieju Par "O Miedzianą Kadź" w Legnicy. Zawodnicy wyprzedzili kolejna parę o 5%, co w zawodach turniejowych jest nie lada wyczynem.

(informacja i zdjęcia Jarosław Molenda/GA)