BKS bezbramkowo zremisował z Włókniarzem Mirsk

Znaczek BKS
istotne.pl 0 mecz, włókniarz, mirsk, bks bolesławiec

W sobotę na stadionie przy ulicy Spółdzielczej spotkały się zespoły BKS Bolesławiec i Włókniarz Mirsk. Mecz rozpoczął się dla bolesławian obiecująco. Już w 3 minucie Potyszka uderzył z ostrego kąta, ale piłka trafiła w boczną siatkę bramki. W 9 minucie ładnym uderzeniem z 16 metra popisał się Jasiński. Bramkarz Włókniarza zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny. BKS przeważał ale nic z tego nie wynikało.

W 13 minucie niecelnie strzelał Rudyk. Goście zagrozili bramce BKS dopiero w 22 minucie. Strzał zawodnika Włókniarza obronił Sebastian Łokaj. W 34 minucie z wolnego strzelał Demczar. Rywali BKS przed stratą bramki uratowała poprzeczka. Pod koniec spotkania dobrą interwencją popisał się Sebastian Łokaj, broniąc uderzenie gości z rzutu wolnego.

Marcin Potyszka walczy o piłkęMarcin Potyszka walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie tempo gry niestety "siadło". Piłkarze obu drużyn najwidoczniej byli zmęczeni upałem. BKS nadal atakował a Mirsk skutecznie się bronił. W II połowie kibice obejrzeli dużo niecelnych zagrań. Bolesławianie mieli problemy z rozgrywaniem (widoczny brak w składzie Marcina Cilińskiego), precyzją podań i szybkością. Piłka wielokrotnie uderzana była w stylu hokejowego "uwolnienia".W 51 minucie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Kumoś.

Marek Kumoś walczy o piłkęMarek Kumoś walczy o piłkęfot. Marcin Zabawa

W 60 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Markowski, który próbował ograć obrońców i ostatecznie stracił piłkę w polu karnym. Pod koniec meczu dwie dogodne szanse mieli goście. Z jednej z nich zwycięsko wyszedł bramkarz BKS, który nie dał się ograć w sytuacji "sam na sam". W drugim przypadku zawodnik z Mirska spudłował. Po słabym i nudnym meczu BKS zremisował z Włókniarzem Mirsk 0:0.

Łukasz Rudyk podczas wślizguŁukasz Rudyk podczas wślizgufot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Sebastian Łokaj (bramkarz), Krzysztof Szymański (Tomasz Krzywonos), Marek Kumoś, Józef Pietrzak, Paweł Demczar, Łukasz Rudyk, Marcin Szaja, Tomasz Jasiński (Mirosław Markowski), Marcin Potyszka, Robert Banaszek, Damian Hebda (Sebastian Jaśkiewicz). Żółte kartki zobaczyli: Robert Banaszek i Łukasz Rudyk. Mecz sędziowali: Dariusz Borodziuk, Klemens Gołuch i Artur Widła z Wydziału Sędziowskiego w Wałbrzychu.