Teletubisie i FC Opadłe Kendybyle wygrały siódmą edycję Kwiatoligi

Logo Kwiatoligi
fot. internet W siódmej edycji Kwiatoligi wzięło udział 18 drużyn. W kategorii szkoły podstawowe zwyciężyły Teletubisie. W kategorii gimnazja wygrała drużyna FC Opadłe Kendybyle.
istotne.pl 0 kwiatoliga, jarosław molenda

W minioną sobotę rozegrano siódmą edycję Kwiatoligi 2007. W otwartym turnieju piłki nożnej drużyn podwórkowych wzięło udział 18 ośmioosobowych drużyn. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjów. Nagrodą główną, fundowaną corocznie przez pomysłodawcę imprezy Jarosława Molendę, jest wyjazd na mecz I ligowy do Lubina.

Kibice Kwiatoligi na trybunieKibice Kwiatoligi na trybuniefot. J. Molenda

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyły Teletubisie, które pokonały Włatców Móch 1:0. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Rafał Mazur (najlepszy bramkarz w kategorii szkoły podstawowe), Krystian Kulig, Andrzej Miżdal, Piotr Giergielewicz, Jan Wojciechowski, Adrian Jaworski, Kacper Wojciechowski, Paweł Kazanowski.

Jarosław Molenda wręcza dyplom zawodnikowiJarosław Molenda wręcza dyplom zawodnikowifot. J. Molenda

W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna FC Opadłe Kendybyle, która pokonała w finale FC Wino Dobre 1:0. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Bartłomiej Sobczyszyn, Adrian Madej, Mateusz Orda, Marcin Kobeluszczyk, Grzegorz Janik (najlepszy bramkarz w kategorii gimnazja), Jacek Dąbrowski, Aleksander Molenda. Tytuł najlepszego piłkarza w kategorii gimnazjów zdobył Dominik Kotwica z zespołu Wielkie Walenie.

Jarosław Molenda wręcza zawodnikowi pucharJarosław Molenda wręcza zawodnikowi pucharfot. J. Molenda

Kwiatoligę 2007 zorganizowali Jarosław Molenda, Bolesławiecki Klub Sportowy i MOSiR. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe, które ufundowali: Urząd Miasta oraz Firma Usługi Dekarskie Rafał Tomczyk.