Bolesławiec zdobywa Śnieżkę

Bolesławiec zdobywa Śnieżkę
fot. B.org Od 7 do 10 czerwca na najwyższym szczycie Karkonoszy – Śnieżce – odbywać się będzie wyjątkowa, plenerowa impreza muzyczno-artystyczna o nazwie "Bolesławiec na Śnieżce".
istotne.pl ceramika, koncert, blues, śnieżka

W ciągu całej imprezy odwiedzający szczyt Śnieżki turyści oglądać będą mogli wystawy i prezentacje – także multimedialne – pokazujące walory miasta i jego okolic oraz osiągnięcia Bolesławca w każdej z dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Swój dorobek zaprezentują malarze, rzeźbiarze i ceramicy związani z Bolesławcem. Odbywały się też będą koncerty muzyków związanych z Bolesławcem – zarówno dzienne, jak i nocne.

Na scenie wystąpią: Obstawa Prezydenta, trio: Jurek Styczyński z grupy Dżem, Anika i Bartek Miarka, zespół The Twisters, grupa Sugar Free, zespół 59-700 Quartet, grupa Bez Znieczulenia oraz zespół będący gospodarzem tegorocznego Festiwalu Blues nad Bobrem – Margines. Gwiazdą soboty będzie grupa Piotr Baron Quartet. Koncerty rozpoczynać się będą codziennie o godzinie 13.00 i trwać będą do późnych godzin nocnych. Impreza służy nie tylko promocji miasta, ale także dwóch wielkich imprez, jakie odbędą się w Bolesławcu w sierpniu br. – zaplanowanego od 6 do 14 sierpnia Finału Festiwalu "Blues nad Bobrem" oraz mającego odbyć się w dniach od 17 do 19 sierpnia 2007 Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Organizatorami imprezy na Śnieżce są: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie "Blues nad Bobrem" oraz Restauracja "Na Śnieżce".

(informacja Andrzej Żurek/GA)