Ścigany lekarz z Bolesławca został zatrzymany

Ścigany lekarz z Bolesławca został zatrzymany
fot. sxc, borg Piotr D., były dyrektor do spraw medycznych w szpitalu w Bolesławcu, wpadł w sobotę ręce policji. Mężczyzna został zatrzymany w hotelu w Pajęcznie w województwie łódzkim.
istotne.pl lekarz, przestępstwo, piotr demarczyk

Od wielu miesięcy Piotra D. poszukiwał prokurator z województwa wielkopolskiego. W szpitalu w Czarnkowie doktor D. pracował bowiem na umowę-zlecenie na oddziale ratunkowym. Kiedy dyrektor szpitala zażądał okazania oryginalnych dokumentów potwierdzających zawodowe kwalifikacje, doktor D. ulotnił się. Wypłaty nie odebrał. Prokurator z województwa wielkopolskiego postawił mu zarzut usiłowania wyłudzenia około 4 tysięcy złotych tytułem wynagrodzenia i wprowadzenie w błąd dyrektora szpitala. Piotra D. szukali również prokuratorzy z Chorzowa i policja ze Świętochłowic. Poszukiwany był za kradzieże, oszustwa i posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Kilka dni temu Piotr D., od marca tego roku dyrektor do spraw medycznych szpitala przy ul. Jeleniogórskiej, został zawieszony. Gdy dyrektorka szpitala Urszula Fuchs zaczęła sprawdzać kwalifikacje lekarza, ten zniknął.

Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej Naczelnej Izby Lekarskiej, Piotr D. jest lekarzem, ale nie ma specjalizacji. W bolesławieckim szpitalu zarobił nie mniej jak 40 tys. złotych. Część pieniędzy będzie musiał oddać, bo otrzymał je jako dyżurujący lekarz ze specjalizacją.

(informacja BoleslawiecWFP/KG)